Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem eszik rendesen, mit tegyek?

Nem eszik rendesen, mit tegyek?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos tápszeres babám alig akar enni már vagy egy hónapja. 120 ml-t alig tudok "beleerőltetni" napi 4x. Éjjel megeszi a 170ml-t. Eddig a Beba ha aktív start-ot kapta, ma volt a gyerekorvos és felírt neki Humana Baby-fit-et, az banános, és az sem kell neki. Már kóstolt tejpépet, az édesebb, lehet amiatt nem kell neki? Mit tegyek? Olyan rossz, hogy nem eszik semmit, nyűgös egész nap, nem lehet ellépni mellőle 5 percre, de ez egy másik kérdés lehetne...

A fogára is gondoltam, de ha az fájna, akkor sírna, nem? Kérlek mondjatok valamit, mert már kezdek kiborulni, hogy semmi nem megy...


2010. jan. 7. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyarapodik rendesen? Mert ha igen, akkor én nem erőltetném az evést, úgyis érzi mennyi kell neki. Az én gyerekem akkor szokott kevesebbet enni, ha beteg lesz. De lehet, hogy elég ennyi a szervezetének.
2010. jan. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

És a főzelékekkel hogy álltok?

Amúgy előfordulhat a foga miatt is, vagy éppen elég neki ennyi. Nálunk is elő szokott fordulni 4-5 napon keresztül alig eszik valamit, de aztán bepótolja.

2010. jan. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én kisfiam 5,5 hónapos. Ugyan ezen megyünk át kb. 1 hónapja. Már nagyon sok mindent próbáltam nála: Milupa aptamil, 1-es, Beba ha start aktív, Al 110. Eggyik sem kell neki. Reggelente ha épp olyan paszban van akkor megeszi, de ennyi. Egész nap HA-s tejpépet eszik+főzit. Kb. 3 hét után kibújt az első foga. Szerintem a te babád is fogzik. Kitartást. :)
2010. jan. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
főzeléket még nem evett, csak pépet ill gyümileveket... próbáljak neki adni?
2010. jan. 7. 15:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze lehet már neki adni főzeléket. 4 hónapos kortól szokták kezdeni. Én a répát krumplval adtam neki először. Ha kész a főzelék esetleg tehetsz bele pici tápot. A védőnénim így ajánlotta, így táplálóbb a főzelék. Bár nem tudom a te babád mit szólna a táp ízéhez, lehet előszőr táp nélkül próbálgasd az új ízt bevezetni. Előszőr lehet, hogy csak néhány kanállal fogad el, ne keseredj el, majd nő a mennyiség. Én a maradékot jégkocka tartóban lefagyasztottam, másnap abból olvasztottam fel kb 2 kockát. Amikor mindet megette, akkor egy-egy kockával növeltem az adagokat.
2010. jan. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!