A (leendő) anyák miért "sajátítják" ki a gyereküket?
Figyelt kérdés
Egyre többször látni itt a gyk-n a gyerekneves kérdéseket, és erről jutott eszembe a dolog. Többször találkozni olyan szófordulatokkal, hogy pl. "nem tudom milyen neve legyen a gyerekemnek" holott nem úgy lenne helyes, hogy a gyerekünknek, mert ugye van annak a gyereknek apja is? Mégis mintha ők úgymond ki lennének hagyva ebből, mert a legritkább esetben van feltüntetve hogy az apukának is lenne valamilyen véleménye vagy akár beleszólási joga. Nem szeretnék veszekedést, egyszerűen csak érdekel, hogy ez egy elfogadott szó használat, vagy tényleg lehet mögötte egyfajta "többségi tulajdont" jelző állapot.
Szerintem nincs mögötte semmi több jelentés. Csak így mondják. Van , aki többes számot használ később, pl. két fogunk van... nekem ez sem tetszik, de gyakori. Ettől még nem változik semmi.
2014. júl. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
3/8 anonim válasza:
Szerintem nem veszed figyelembe, hogy míg egy átlagos nő élete során végigolvas egy utónévkönyvet, addig egy pasi nem. Míg egy nőnek van álomneve akár már tinikorában, a pasiknak ez mindegy.
Ezért van, és egyébként véletlen is, én azt szoktam mondani, hogy a gyereknek, pedig mindkettőnké, nem egyikünké sem:D
2014. júl. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
4/8 anonim válasza:
Ha a férjem nélkül vagyok és a szituáció szempontjából nem fontos a személye, akkor én is azt mondom, hogy a lányom, nem azt, hogy a lányunk. Ez sima szófordulat.
Szerintem a kisajátítás más dolgokból szokott látszani, nem ilyenből. Pl. az anya szerepét szeretik eltúlozni, egyúttal kicsinyítve az apáét. (Pl. reggel az anya készítheti csak össze a gyereket, nehogy már az apa csinálja, nem az ő dolga, stb)
2014. júl. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 anonim válasza:
Nem érzem kisajátításnak :) Nálunk egyébként mindketten "a gyerekem" - nek hívjuk a gyerekeket, ha jók, és "a gyereked" - nek, ha rosszak :) Persze ezt mindketten humorosan fogjuk fel. Fórumokon természetesen annak a "gyereke", aki a kérdést feltette, választ kiírta a gyerekkel kapcsolatban. Szerintem modoros lenne, ha minden esetben (Pl. "a gyerekem megint rám fújta a spenótot, mit tegyek" jellegű kérdésnél) arra ügyelne, hogy "gyerekünk" - et írjon. Mondjuk a névadás megint más tészta, természetesen azt a szülőknek együtt kell eldöntenie, kivéve, ha valaki egyedül vállalja a babát. Ebben az esetben tényleg helyesebb a "nem tudjuk, milyen nevet adjunk a gyermekünknek" szóhasználat, hiszen ha legalább az egyiküknek lenne valamilyen ötlete, akkor nem kerülne kiírásra a kérdés.
2014. júl. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 anonim válasza:
Ide én is úgy írom,hogy lányom és nem lányunk,mert én írom a kérdést,nem a gyerek apja.Én vagyok kiváncsi a lányommal kapcsolatban valamire, vagy én mesélek a lányomról,nem ő.
Én aztán nem sajátítanám ki ha tehetném,de más nincsen a kicsinek ,mert messze az összes rokon.
2014. júl. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 anonim válasza:
Ha a kérdés így hangzana: milyen nevet adjunk a gyerekünknek? - az ugyanúgy hülyén nézne ki, hiszen nem mindenkié a gyerek aki olvassa a fórumot, hanem azé, aki feltette a kérdést és az ő férjéé/feleségéé
2014. júl. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
8/8 anonim válasza:
részemről szófordulat. Ha én írok róla,én teszek fel kérdést róla, teljesen feleslegesnek érzem a többesszámot. Ettől még a mi gyerekünk.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!