Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Boci tej koran hozzaszoktatasa...

Boci tej koran hozzaszoktatasa mennyire veszelyes?

Figyelt kérdés

Ugyan nem akarok provokalni senkit,de nekem nagyon furcs ahogy van aki mar 6 honaposan atvalt boci tejre,mondvan a tapszer draga,a tej elapadt,a boci tejtöl jobban hizik...

De van aki azzal dicsekedett hogy a gyermeke imadja a Nesquick kakaot boci tejjel,jobban szereti mint a tapszert .

Azt gondoltam a gyereknek egy eves koraig eleg a tapszer,majd egy eves kora utan is tapszerezek 2-3 honapig,közbe szokatom ra a boci tejre.

De ahogy elnezem,mask sokkal kevesbe felnek,merik adni a bolti tejet.

Ezek szerint merjem adni neki en is?


2010. jan. 7. 10:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az utolsó írja! Az én férjem 40 éves, az anyja egy percig se szoptatta (féltette az alakját és a melleit, ezt ő maga mondta!). Abban az időben még nem volt tápszer csak oriza meg hasonlók. A nagymama nevelte 3 hónapos korától a férjemet, mert az anyja visszament dolgozni. Utána tejet kapott hígítva. Sokáig nem volt semmi baja, ihatott, ehetett bármit. Aztán pár éve ha bármilyen tejterméket eszik, pár perc múlva szaladhat..megállapították nála a tejfehérje intoleranciát. Érdekes, hogy csak ennyi év után jött ki..
2010. jan. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy aki tudja tapszert kap a gyermekem,az szinte sajnalattal nez ram,hogy draga tapszert megveszem.Minrha tanulatlan lennek.Unokahugom adja a gyereknek 6 honapos kortol a boci tejet,de nem ö az egyetlen a környezetemben.
2010. jan. 7. 12:48
 13/13 anonim ***** válasza:

Ezen sokat lehetne vitatkozni.Generációk nőttek fel tehéntejen,és sokan még ma is.És nem volt tejallergia,ez csak az utóbbi években divat,amióta a gyerekeket "tudományosan" etetik.

A különféle szakértők véleménye jelentősen eltér egymástól.Olvastam olyan véleményt is,hogy az étel allergia akkor alakul ki,ha minél később kap a gyerek egy ételt,mert az immunrendszere nem tud ellenanyagot termelni.A tapasztalatok ezt erősítik meg.Ezért van,hogy a nyugai országokban már visszatértek a régi módszerekhez.Igaz,hogy ott a tápszerezés már régi hagyomány,nálunk pedig csak 15-20 éves.És a szakértőket a tápszergyárak szponzorálják.De vannak már olyan vélemények is,hogy a tápszereknek káros hatásai is vannak.

Mindenki maga dönti el,hogy kinek hisz.Ha rosszul dönt,akkor csak sajátmagát hibáztathatja,ha beteg gyereket nevel.

2010. jan. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!