Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól ehet a gyerek glutént...

Mikortól ehet a gyerek glutént tartalmazó ételeket (babakeksz, stb), tésztát és hasonlókat?

Figyelt kérdés

7 hónapos a fiam, adhatok már neki? Vettem múltkor babakekszet és az van rajta hogy tartalmaz glutént....Eddig mindenből a glutén menteset kapta.

(A családban a párom unokahúga tej és liszt érzékeny)


2010. jan. 7. 08:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Isten ments,hogy ötleteket adjak,de képzeld mifelénk már a 3 hónapos gyerekeknek is beledarálják a bébikajába a tojást,és glutént tartalmazó kekszet.
2010. jan. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
öööö....ez területenként változik...? Nem tudtam. Csak annyira nagy az összevisszaság a témában...van aki azt mondja 1 éves kor után szabad csak., más meg hogy 6 hós koráig vagy akkor......
2010. jan. 7. 08:28
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Már 4 hónaposkortól javasolt a gluténtartalmú ételek adása:Nem babakeksz,hanem a rendes keksz is és a berántott,behabart főzelékek is.Minél később kap a gyerek valamilyen ételt,annál nagyobb az esélye az allergiának.Azért van am annyi allergiás gyerek,mert nem adnak neki időben természetes ételeket,az immunrendszerük nem tud rendesen kifejlődni.Nem a tápszergyártókra kellene hallgatni,hanem a józan éeszre.Két gyermekorvos ismerősöm is van.Szerintük a régi módon etetett babák között elvétve van allergiás,de a mostani divat szerinti gyerekek között annál több.Szerencsére mifelénk a legtöbben a jól bevált módszereket követik.Természetesen,te tudod,hogy kinek akarsz hinni.Nekem 3 gyerekem van,és már három hónaposan kaptak almát pikótával.7-8 hónaposan már azt ették,amit mi.Mind egészséges és nem allergiás semmire.
2010. jan. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
nézd meg a bébiételeket, de azt hiszem legalább 1 éves korig nem ajánlják a glutént tartalmazókat.
2010. jan. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez nem területenként változik,hanem attól függ,hogy ki mennyire tájékozott.El kell olvasni plk. a neten a nemzetközi véleményeket.A nyugati országokban már rájöttek,hogy nem a tápszergyártók által fizetett tudósoknak kell hinni.Nálunk is csak az utóbbi 15-20 évben javasolják,hogy ne adj a babának semmilyen természetes ételt.Egyébként én is a neten olvastam,hogy már 4 hótól KELL a gluténtartalmú étel.Ha megnézed,akkor látni fogod,hogy a tejpép valójában tejbegríz! Az pedig glutént tartalmaz.
2010. jan. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hm...... na most igazodjon ki az ember :D Hát akkor most mi a kettő közt vagyunk.....lehet várok még pár hetet aztán meglátjuk...köszi
2010. jan. 7. 08:33
 7/10 A kérdező kommentje:

Tejpépet már kap... Jézus!, nem hiszem el, hogy ennyire iszonyatos káosz van ezekben a témákban! :(

De pl. nekünk a gyerekorvos azt is mondta hogy 6 hós korától kaphat a gyerek kiwit és narancsot is.....

2010. jan. 7. 08:35
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 7 hós korában adtam először kekszet a fiamnak, sima háztartásit 1 db-t reszelve almába, aztán figyeltem pár napig nincs-e valami változás. Nem volt, így hát azóta is kap.
2010. jan. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A glutén tartalmú ételeket 16 hetes kortól erősen javasolt adni. ORVOS MONDTA!!!! Csak a tojással vigyázz, azt még sokáig ne adj Neki. Kenyérfélék már rég mehetnének. A párod unokahúga is lehet, azért érzékeny rá, mert nem kapta időben. Orvosi vélemény szerint, a glutén pont fordítva működik, mint a tej és a tojás, minél később kapja a gyermek, annál valószínűbb, hogy allergiás lesz rá.
2010. jan. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A párom unokahúga épp azért lett tej és liszt érzékeny mert már csecsemő korában anyatej helyett is kiflit rágcsált, meg pörköltet evett nokedlivel!! :( orvos mondta.....

Látom ebben a témában nem lesz közös nézőpont :)

2010. jan. 7. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!