Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi anyatejet fagyasszak le?

Mennyi anyatejet fagyasszak le?

Figyelt kérdés
3,5 hónapos a fiam, szopizik rendesen. Esténként tudok fejni, mert éjszaka egyszer sem ébred enni, és ha este nem fejném le, reggelre szétmenne a mellem. Már van a fagyóban 2 liter, tudom, hogy az még nem sok, de épp azért kérdezném, hogy mennyi az a mennyiség, amit biztos el is fogok majd tudni használni.
2010. jan. 6. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nem tudtam elhasználni semmit abból, amit lefagyasztottam. Sajnos csak fél évig áll el, kiöntöttem majd' 15 litert, úgy sírtam közben, elhiheted.

És én nem azért fejtem, hogy legyen tartalékba, hanem mert rengeteg tejem volt. Ezt a rengeteget 2,5 hónap alatt gyűjtöttem össze, addig kellett fejnem, utána már beállt a tejtermelés.

Nekem az nem jött be, hogy anyatejet a répához, krumplihoz, egyszerűen nem ette úgy a babám, szóval én a hozzátáplálásnál nem tudtam használni.

Én amondó vagyok, csak akkor fejd a melled, ha tényleg muszáj. 2 liter elég, ha esetleg beteg leszel, gyógyszert kell szednem, el kell menned otthonról, stb. bármi ami miatt nem tudsz szoptatni.

Remélem tudtam segíteni, üdv.

2010. jan. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szednem = szedneD

bocs

2010. jan. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2 liter bőven elég. Az én lányom sem szerette, ha azzal csináltam a hozzátápos kajákat. És a tej összetétele is változik a hónapok során, ahogy a baba fejlődik és másra van szüksége.
2010. jan. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt a fagyóba, de végül nem kellett, mert még fél év múlva is szoptattam. Az is igaz, hogy változik az összetétele úgyhogy inkább azt tanácsolnám hogy add el a felesleget.
2010. jan. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én fejtem 6 hós koráig. Mivel 6 hónapig lehet fagyasztóba, így elég volt 1 éves koráig. (Még szopizik,) ja és 8 liter volt. Főzelékbe, tejbegríznek, rizsnek használtam el.
2010. jan. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!