Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A joghurtban olyan anyagok...

A joghurtban olyan anyagok vannak, amik hiperaktívvá teszik a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Hallottátok már ezt? Tapasztalatok? Adtok 14hó körüli babátoknak, és milyen gyakran?
2010. jan. 6. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
szia, nem tudom, hogy hol hallottad ezt, de ez szerintem egy jó nagy marhaság! 6hónpos kortól vannak babajoghurtok, egy 14 hónaposnak már régen adhatsz rendeset is!
2010. jan. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Na ezt hol olvastad?:) 11 hós a lányom, igaz ő babajoghurtot eszik, minden nap kap, de nem látnám, hogy fel lenne pörögve tőle...
2010. jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én 13 hónaposom naponta több doboz danone joghurtot eszik meg. Imádja, mostanában csak ezt hajlandó tízóraizni és uzsizni. Nem hiperaktív, nagyon nyugodt, türelmes, jó gyerek.
2010. jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 16 hós, minden uzsira jogit kap, vagy babajoghurtot, vagy danont, néha aktiviát is. Váltásban eszi, mert néha az egyiket unja meg, néha a másikat. 1 éves kora óta kapja, semmi különbséget nem látok, már akkor is rohangált délután, most is azt teszi :) Szerintem semmi köze a hiperaktivításnak a joghurthoz.
2010. jan. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Anyósom cseszeget ezzel, hogy valami rádióban hallotta, vagy tudom is én. Minden héten jön valami "okossággal", amivel felhúz. Adom egyébként a lányomnak már 8 hós kora óta a joghurtot, az utóbbi időben naponta: joghurt, vagy túrókrém a tízórai, danont szoktam venni. Csak érdekelt mások mit mondanak. Azóta is adom neki hogy ezzel traktál, csak nem mikor ott vagyunk, mert akkor mindig elkezdi. (Ha minden okosságát megfogadnám......)
2010. jan. 6. 22:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy nem a témában írok,de milyen a babajoghurt? Hol lehet kapni?
2010. jan. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem a joghurt pörgeti fel a babákat, gyerekeket, hanem a bennük lévő cukor. Épp néhány napja néztem egy műsort v.melyik ismeretterjesztő csatornán, ott mutatták be, hogy mennyi sz@rt etetnek meg velünk. Nem csak a joghurtokról van szó, hanem minden élelmiszerről. A legtöbb feldolgozott élelmiszernek nagyon magas a cukor és a sótartalma (ez a cukorral kompenzálva!!!? így nem érezni), emellett rettenetesen sok adalékanyagot, színezéket, miegymást tartalmaznak.Ezeknek mindegyiknek más-más hatása van egyik hiperaktívvá tehet, a másik épp rákkeltő stb. Persze ez nem azt jelenti, hogy minden gyereknél ki fog jönni, de aki eleve fogékonyabb rá.... Én inkább natúr joghurtból itthon csinálok gyümölcsöset. Pár perc az egész és legalább friss gyümölcs van benne, nem valami meghatározhatatlan izé.. Annyi eper meg málna szerintem a világon nem terem, amennyi pl. csak a Danon termékekben benne van...
2010. jan. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazad van utolsó, értem, bár a natur joghurtban is benne vannak ezek a cukrok szerintem. És ahogy valamennyire írtad is, már szinte semmit nem adhatnánk a babáknak, mert mindenről azt írják hogy ártalmas. Azt mondják viszont hogy az aktívia jó. De lehet hogy annyiban igazad van, kipróbálom én is hogy én csinálom a gyümiset naturból.
2010. jan. 7. 12:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!