Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tgyás-t mikor utalják? Az...

Tgyás-t mikor utalják? Az első gyed-el vagy hogyan? Mennyi az összege?

Figyelt kérdés
Augusztusban szültem és eddig szülési szabadságot kaptam.Nem tudom,hogy ezen kívül milyen támogatást kaphattam meg.De a gyed igénylőre rá volt írva, hogy Tgyás Gyed és Gyes igényléséhez küldik.
2010. jan. 6. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Tgyás= terhességi gyermekágyi segély. Korábbi elnevezése volt ennek az időszaknak a szülési szabadság, ami a gyakorlatban még mindig él.
2010. jan. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A Tgyás-t kapod először a szüléstől számított 180 napig. Ennek összege a fizetésedtől függ, de nem lesz sokkal kevesebb. Ha ez letelt utána kell megigényelni a gyed-et, ami a baba 2 éves koráig jár. Ez is a fizetéstől függ, de ez már kevesebb lesz mert már ebből vonnak mindent!
2010. jan. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, a TGYÁS-t a gyerek születéstől kezdve fél évig lehet igányleni. 168 nap időtartamra. Utána lehet GYED-et a gyermek 2 éves koráig. Szóval ha eddig szabadságon voltál, akkor előbb a TGYÁS-t igényeld!
2010. jan. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
TGYÁS=szülési szabadság, mielőtt lejár kérned kell fizetésnélküli szabadságot, és be kell adni a gyed igényt.
2010. jan. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, ebben biztos vagy???
2010. jan. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mielőtt lejárna a szülési szabid az előtt kell igényelni a gyedet, mert ha nem teszed akkor nem lesz pénz!!nem kell fizetés nélküli szabi!!
2010. jan. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
okd.így már értem.Megigényeltem a fizetés nélküli szabit is mert úgy tudom anélkül nincs gyed.
2010. jan. 7. 08:18
 8/9 anonim ***** válasza:
21.42-es, igen, biztos vagyok!
2010. jan. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A munkáltatódtól kell igényelni a fizetés nélküli szabit, és a (nekem a munkáltatóm fizeti)gyedet meg onnan ahonnan fizetik.

Mert míg kapod a gyedet addig fizetés nélküli szabin vagy a munkahelyeden.

2010. jan. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!