Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg kövér lenne a babám?...

Tényleg kövér lenne a babám? 2,5 hónapos,6 kg és 60 cm. Tápszeres 2 hónapos kora óta, és 3 óránként eszik, éjjel 1x, majd 5-6 órakor kér először enni.140-160ml-t eszik. Az orvos szerint már csak 4-5 óránként kellene ennie, szerinte kövér a babám.

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 13:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Így nem tudjuk megmondani, hogy kövér-e mert ugye nem látjuk de ahogy írod a súlyát...hát tényleg nem lehet azt mondani, hogy kicsike lenne. :)

De mit tudsz vele csinálni? Semmit. Ha éhes, éhes. De azért próbáld meg úgy etetni ahogy a doki mondta. Első 1-2 nap biztos rossz lesz neki mert megszokott valami rendszert amit most meg akarsz változtatni. Ha napok múlva is sír akkor állj vissza a régi kerékvágásba mert akkor tényleg éhes és nem megszokásból kéri.

2010. jan. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ne foglalozz ezzel, ha így kér enni, adj neki, ez nem jelenti azt, hogy később is ilyen ütemben fog hízni. Amúgy szerintem nem "kövér". Mennyivel született? Mi egyébként pont az ellenkezőjével küzdünk, mi 63 cm-esek vagyunk és 5510 g-osak 14 hetesen. Minden baba máshogy fejlődik, nem kell aggódni!
2010. jan. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Hihi nagyon cuki lehet :) Az én lányom akkor szintén dagi, bár ő 64 cm és 6200 gramm és 2 hónapos még csak!!!

Nekem második gyerkőc, le se ejtem hogy kövérnek mondják e :)

Na és :))Ez van, úgyse marad ilyen, éheztetni meg nem fogom!!! :)Enyém anyatejes de pont igy eszik mint amit te írsz mennyiségre is meg időtartamra is. Szóval szerintem ne aggódj!!

2010. jan. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan már! Nekünk 3 hónapos a kisfiunk, majdnem 7 kg. Ez a kiskönyvben levő növekedési görbe felső széle. Főleg a combja vaskos, de egyébként arányos a baba, nem hájas, nem pufi az arca. Szerintem inkább ilyen legyen, mint három kilós kis béka.
2010. jan. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
3450 grammal és 53 cm-rel született. Kicsit pufi az arca, mer hurkás a combja, de nem mondanám kövérnek.
2010. jan. 6. 13:53
 6/15 anonim ***** válasza:
Biztos nem kövér a babád. Az enyémm viszont hozzá képest vékony: 5 hónaposan volt 6 kg. (3kg-mal született) Félévesen 6,5 kg volt a súlya, ami a védőnő szerint teljesen jó, hisz a duplázást is meghaladta egy fél kg-mal.
2010. jan. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Három kilós kis béka"...nagyon kedves anyuka vagy! :(

Az enyém 3 kilóval született és nem béka. Szeretem, még ha kicsi is volt a súlya.

2010. jan. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Húha! az én lányom 3500g és 53 cm született.

Most 4 és fél hónapos 7 kg és 70 cm.

Egy hónapig szopott,majd tápszeres.


Szerintem helyes lehet a babád,olyan kis gömbölyű.Jól szedett magára.De ezzel nem kell törődni.

2010. jan. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Bocs, ha megsértettelek a békával. Természetesen nem a születési súlyra gondoltam, hiszen ott normális a 3kg. Mellesleg szerintem a béka aranyos, semmiképp sem szántam pejoratívnak.
2010. jan. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Oké... :) Nem sértettél meg! Félreértettem, én kérek elnézést! :D
2010. jan. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!