Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szúrják, vagy belövik a...

Szúrják, vagy belövik a babafülbevalót?

Figyelt kérdés

Orvosi rendelőben is csinálják?


Mikor és hogyan érdemes egyébként fülébe fülbevalót "tetetni" picinek?


Van speciális babafülbevaló, ami nem akad bele ruhába?

Hogyan kell kezelni? Begyulladhat? Most tavasszal vagy nyáron kb egy éves kora körül szeretném.


2010. jan. 6. 12:14
 1/10 anonim ***** válasza:

nincs nagy veszélye a gyulladásnak, a picik hamarabb regenerálódnak, és a fül nem olyan érzékeny terület, alig fáj a fülbelövés is. és biztos, hogy adnak valamilyen krémet, hogy ne fertőződjön el.

nem tudom, hogy teszik be a pici babáknak, de én sok olyan kisbabát láttam, akik még járni sem tudtak, és már volt fülbevalójuk. olyan édesek voltak vele. :) egy igazi kislánynak kötelező a fülbevaló legkésőbb akkor, mikor óvodába megy. :)

2010. jan. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mindkét módon csinálják, hol így, hol úgy.

A lövés gyorsabb.

A gyerekorvosunk azt tanácsolta, másfél éves korig nem lyukasszunk fület. Akupresszúrás pontok miatt.

Orvosi fülbevalót tesznek először bele a legtöbb helyen.

Úgy hallottam kamillával kell mosogatni. Egyébként hallottam már olyan babáról, akinek begyulladt.


Javaslom kérdezd meg a dokit meg a védőnőt, nálunk például a védőnő is lyukaszt. De van, ahol kozmetikus is csinálja.

2010. jan. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy ki hogyan csinálja. Van aki szúrja, van aki lövi. Én még a kórházban berakattam a lányaimnak. Ott is csinálták így is úgy is. Én a szúrást választottam, mert így biztos, hogy elsőre sikerül és nem is ijeszti meg a babát a csattanás. Egyik se sírt miatta (azonnal visszahozták őket), békésen aludtak. Van kimondottan babafülbevaló is, de ha csak egy apró darabolt választasz, nem fog gondot okozni. Az enyémeknek egy pici karika van, de még sosem akadt bele semmibe, nem is piszkálta egyik se. Kezelés: 1 hétig naponta 1x kellett áttörölni a fülcimpát alkohollal. Egyiknek se gyulladt be.
2010. jan. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a háziorvos lőtte be kb.4hónaposan mind a 2 lányomnál,később nem ülnek nyugodtan szerintem,de igazából bármikor belövetheted,van aki már a kórházban löveti.Nem akad el ha olyat teszel be ami babának való.Mi kicsi karikát vettünk,kéket,gyöngyökkel,még sose akadt el.Igazából kezelni sem kell, alkohollal törölgetni és forgatni amíg le nem cseréled.Nekem nem sírtak ,inkább csak megijedtek a lányok mikor elcsattant a belövő:)Egyiknek sem gyulladt be,tisztán kell tartani semmi extra ,ugyanúgy fürdeted és nem lesz baj.
2010. jan. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pont tegnap érdeklődtem a gyerekorvosnál ezzel kapcsolatban. Lehet szúratni is a dokival, meg lövetni is pl néhány kozmetikában. A lövés kíméletesebb, mert kapásból egy gyógyfülit (vagy mit) lőnek be, ez csak egy pillanatig tartó dolog, a szúrásnál pedig először a doki átszúrja egy tűvel és utána még bele kell dugni magát az ékszert is. Úgyhogy mi a lövést választjuk, pedig szerettem volna minél előbb a saját arany fülbevalóját használni. Lövés után pedig azt hiszem 6 hétig annak a gyógyfülinek kell bent lenni, nem lehet kicserélni. Az én lányom 3 hónapos, azt javasolták, hogy várjuk meg a 4 hós oltást és utána tetessük bele. Szerintem nektek már simán mehet a dolog!
2010. jan. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mikor nagyon pici voltam nekem sima kozmetikusnál lövettük be..mert az átszúrás hosszadalmasabb és picit talán fájdasalmasabb is.A belövés meg pikkpakk kész van.
2010. jan. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem értem miért kínozzák a kislányokat ezzel. Őket jópár éves korukig nem érdekli a dolog. Elég lenne akkor, ha majd kéri. Csodálom, hogy ehhez orvosok nyújtanak segítséget.
2010. jan. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

ez nem kínzás, sokszor nem is vérzik.

fontos, hogy már pici korban tudatosuljanak bennük a különbségek a fiúkat és a lányokat illetően.

a vagányabb kiscsajok lehet, hogy még kamaszkorban sem kérnék, ezt nem szabad hagyni.

2010. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem fájdalmas nekik.

Nekem huszonéves létemre lőtték ki.Egy pillanat az egész, egy mozdulattal a gép lyukaszt, és a fülbevalót is ráteszi.

Alul, a fülcimpán nem érezhető, nem vérzik, semmi fájdalom.Fentebb a porcos résznél na ott fáj!De a babáknak nem ott lövik.

2010. jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én pontn a héten rakatok fülbevalót a picilányomnak.

Mi szúratjuk. az a csecsemősnővér fogja szúrni, aki nekem is szúrta anno. Anyumtól már kérdezte hogy mikor szúratjuk már mert ő úgy látja, hogy minnél hamarabb kell.Nem veszik úgy fel még ha fáj is.Szerintem jobb a szúrás, mert nem ijed meg és egyből a választott marad benne.Egy nagyon picit talán macerásabb,de azt mondják észrevehetetlen! ez az én véleményem! :-)

2010. jan. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!