Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól nem korai, hogy...

Mikortól nem korai, hogy elindulnak a babák?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nincs olyan, hogy korai, de csak így engedte feltenni a kérdést! Más hasonló helyzetben? Lányom 9hónapos és már megtesz 2-3lépést egyik bútortól a másikhoz. Ha elengedi amit fog pár másodpercig megáll. Még sokat esik szegényke :) Mikor lesz ebből "igazi" járás?
2010. jan. 6. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha önnállóan csinálja akkor nem gond, sétáltatni nem szabad. az én öcsém is 9 hónaposan elindult egyedül.Lehet még egy két hét is mire elindul, ezt nem lehet megmondani, de lehet pár nap.eüs
2010. jan. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Néhány hét múlva!Napról napra stabilabban fog menni, és bátrabban!
2010. jan. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 7 hónapos volt a lányunk, mikor először felállt. Most 8,5 hónapos, és állandóan menni akar. Persze még kell fogni a kezét. De néha nem is megy, hanem egyenesen szökdécsel. :-) Önállóan megáll, de egyedül még nem tud menni. Szerintem pár hét és sikerül neki, ahogy Nektek is, főleg hogy a Tiétek már önállóan közlekedik bútorok között. Nem kell siettetni, minden megy magától, ahogy kell.
2010. jan. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha már jár, de arra figyeljetek, hogy a kúszás- mászás kimarad-e, mert az az idegrendszer fejlettlenségére utalhat, ami a későbbiekben problémát okozhat.
2010. jan. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A kúszást kihagyta, mászni 5,5hónapos kora óta mászik. Felállni 6,5hónaposan állt fel. A védőnő azt mondta, nem baj ha kimarad a kúszás mert mászni mászik. Még most is csinálnja, nem csak állni akar.
2010. jan. 6. 11:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a kúszást hagyta ki, az talán nem annyira nagy gond.
2010. jan. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem semmi sem korai, mindenki a maga ütemében fejlődik. A fiam 7 hónaposan már szinte rohant a bútorokba kapaszkodva. 9,5 hósan már addig üvöltött, amíg nem fogtuk a kezét, hogy úgy menjen, ez kb 2 hétig tartott. 10 hónaposan már önállóan sétált mellettem az utcán. Most lesz 1 éves, és szinte lehetetlen utolérni, olyan gyorsan szalad.
2010. jan. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!