Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel tudom a székrekedést...

Mivel tudom a székrekedést kezelni?

Figyelt kérdés
A babám két hete kezdte el a gyümölcsök kóstolgatását, azóta nem nagyon tud kakilni, csak kínlódik. Eleinte nem volt vele gond, aztán sokat pukizott, és hallatszott, hogy kínlódik. Kapott glicerines kúpot, az valamennyit kihozott, de amikor később meg akartam mérni a lázát, a lázmérő ingerére még kétszer annyit kinyomott. Azóta is kínlódunk, a Laevolac szirupot elkezdtem adni, de egyenlőre semmi hatás. Nem akarom mindig kúpozni, vagy lázmérőzni, nehogy hozzászokjon. Kamillateát kiköpi, a mecsek baby-t megissza, de annak sincs hatása. Ma elkezdtem neki szilvát adni. Valakinek van még ötlete mit csinálhatnék?
2010. jan. 6. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Hanyagold az almát, banánt, a székletfogó gyümölcsöket.


Nálunk pár kanálnyi banánpüré után egész éjjel sír, annyira megfogja a pocakját.


A Laevolacot pedig adhatod úgy, ahogy a használati utasításban van, akár naponta többször is, nálunk úgy kb. 6-8 óra múlva hat, de akkor nagyon, szóval azért annyit mindenképpen várj!

2010. jan. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk az őszibarack, sárgabarack a nyerő, tuti van termés a pelusban tőlük. Arra figyelj az elején, hogy ne adj sokat azokból a gyümikből amik fogják a hasat.
2010. jan. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! A barackból jó a bolti baracklé is? Pl. szentkirályi babaital?
2010. jan. 6. 10:57
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja és laevolac-ot este kapott, és reggelre semmi:) Majd ha felébred, adok neki megint.
2010. jan. 6. 10:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk az őszilé vált be!

Jó mindegyik fajta babaital. Bár a szentkirályi és a hipp rostosabb!!

2010. jan. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kerüld még a hasfogó ételeket.

A laktulózt nekem a dokinénink 2 hétig adatta, meg mellette itta a gyerek az aloe gélt.

Most, 2 hét után van már látható javulás.

Ja, adj neki inni vizet. HA kell pohárból. Pár nap után alig folyik mellé. Nem kell sok, kávéspohárba kisujjnyit öntök, annyit sem iszik meg, se ezt evés után is adom, mnapi legalább 3x megkínálom, + az anyatej.

Ha kevés a folyadék, attól is lehet keményebb a széklet.

Ja, Hippes babavizet adok neki. Mást nem hajlandó meginni, sem teát, sem gyümölcslevet, csak vizet és csak pohárból, cumisüveget elhagyta...

Remélem beválik!

2010. jan. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is! Iszik sokat, vizet is kap, meg kamillateát is + szopi. Olyan sok pisis pelusa van, hogy nem valószínű, hogy keveset inna:) Még egyszer köszi mindenkinek!
2010. jan. 6. 12:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!