Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Receptre lenne szükségem a 4...

Receptre lenne szükségem a 4 és fél hós babának, segítenél?

Figyelt kérdés
Eddig Hippet adtam neki, abból is a bio-cukormenteset, almát, banánt, őszibarackot és ezeket vegyesen. Nyersből pedig szintén turmixoltam neki banánt, almát. 3 hete eszi ezeket. Mit lehetne neki még "kutyulnom"? Hippből vettem egy rakás almát, banánt, szilvát, ő.barackot, sárgabarackot, sütőtököt, vilmoskörtét, és ezek kombinációit, de jobban szeretnék magam csinálni neki frisset. Zöldséget a dokim azt mondta, hogy majd 6 hós kortól adjak neki, addig csak gyümi. Védőnő pedig azt mondta, simán adjak már neki krumplit, cukkinit, egyéb zöldségeket, de egyenlőre a doki tanácsát fogadtam meg. Ahány ember, annyi féle vélemény. Anyukám szerint is adhatok zöldséget, ő is adott nekem, és neki csak igaza lehet.:)
2010. jan. 5. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Én már adtam neki zöldséget is. Burgonya, sütőtök, répa és ezek kombinációja, gyümiveli is.
2010. jan. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

innen letölthető

2010. jan. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi is négy és fél hónaposak vagyunk. Lányom már eszik burgonyát, répafőzeléket, sütőtököt, cukkinifőzeléket. Szerintem semmi baja sem lesz ha adsz neki zöldségeket. Keverheted a répát-krumplival, sütőtök-krumpli, alma-krumpli, stb.

2010. jan. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor csak turmixoljam össze a főtt zöldségeket? Jobb a friss, mint a bio üveges? A répában sok a nitrit, nem? Kezdő mami vagyok, és nem akarok rosszat adni a babámnak.
2010. jan. 5. 12:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi is 4 hónaposan kezdtük el a főzelékeket. Eleinte mindent én főztem neki. Késöbb én is a Hippes kajcsikat adtam neki, mást nem evett meg. Manapság is külön főzök neki (pedig már 16 hónapos), és akkor adok neki "konzerv" kaját, ha elmegyünk itthonról, vagy nincs kedvem főzőcskézni, vagy nem fogadja el amit éppen főztem neki.

Mi a répa+krumpli főzelékkel kezdtük. A védőnénink azt javasolta, ha már kész a főzelék, akkor tálalás előtt tegyek bele néhány kanál tápot, hogy táplálóbb legyen. Ha viszont anyatejes vagy, akkor kis tejcsivel hígítsd, ne a főzőlével.

2010. jan. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!