Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges ilyen gyors hirtele...

Lehetséges ilyen gyors hirtelen mozgásfejlődés? Normálisak ezek a dolgai? Mi lehet vele? Másnál is így volt/van?

Figyelt kérdés
Koraszülött 9 hónapos kislányom mozgásfejlődése nagyon nehezen indult meg,és aztán kb 5hósan letettem a földre és hasról hátra gyorsan de hátról hasra nehezen tanulta meg.Aztán mint a gép megtanult kúszni,mára kúszik mászik forog felül és pár napja feláll,de alighogy felült kb másfél két hét telt el és már fel is áll persze kapaszkodik és párat lépeget oldalirányba.Viszont a mászás mintha elmaradt volna mióta feláll,azóta csak ezt akarja.Kizárólag felállni és azóta van az is,hogy alig lehet letenni,eddig fedezte fel a lakást nagyon elvolt egyedül de most ordít és általában nehezen megnyugtatható ha letesszük.Többet akar kézben lenni.Amúgy meg menne le de ha letesszük már baj van.
2010. jan. 5. 12:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Ez logikus! Most kezd járni tanulni.Menne,de még nem érzett rá a lényegére,a kiszemelt célhoz viszont el kell jutnia!!! de minek mászni ha járni is lehet,ráadásul állva minden más már,sokkal izgibb! No,mivel anyunak és apunak már ilyen jól megy a járás ,igazán segíthetnek azzal ha cipelik a popóját.A fiam is ilyen volt,nagyjából így zajlott a mozgás fejlődése,én háti hordozóban cipeltem hogy végezni tudjak a munkámmal,és legyen időnk a szőnyegen játszani.Elég hosszú időszak volt míg magától elindult,a kezét is fogtam kísérgettem,de aztán 10hónaposan elindult,és azóta meg se állt.
2010. jan. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!