Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos múlt a lányom, de...

4 hónapos múlt a lányom, de nem akar hasról hanyatt fordulni, valami gond lehet?

Figyelt kérdés
Egyszer történt meg csak nála, 2 hónapos korában, de talán csak véletlenül. Ha hasra teszem, egy-két percig elvan, aztán elkezd nyűgösködni. Hogyan vezessem rá, hogy megforduljon? Úgy tudom,hogy ennyi idős korban már kellene forognia.
2010. jan. 5. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Hagyd úgy feküdni,ahogy ő akar.Nem minden gyerek fordul hasra,vagy a hátára,amikor a könyvekben írják,vagy ahogy a szomszéd gyereke.Erőltetni semmit nem szabad.Ha majd érett lesz rá,akkor minden mást is a megfefelő időben csinál.
2010. jan. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A fiam most lesz 7 hónapos és még csak egy hete, hogy először megfordult!!! Azóta is csak egy-két alkalommal. :) A lányoddal semmi gond!! Vannak babák akik korábban fordulnak, vannak akik később. Minden gyerek másként fejlődik! Ezen ne idegeskedj!
2010. jan. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A lányom nagyon későn kezdett el forogni, 8 hónaposan. Már épp el akartam vinni dokihoz, mikor megmutatta, hogy tud ő forogni, ha akar. Túlzásba ez után se vitte, de rá pár nappal elkezdett kúszni, 1 hétre rá pedig már mászott. Nem sokkal később felállt, 13 hónaposan már járt, 14 hósan meg már motorozott:) Tehát bőven behozta a lemaradást. Mi próbálkoztunk takaróban forgatással is, de semmi nem használt. Amikor eljött az ideje, magától megfordult. Most 2,5 éves és nagyon ügyes mozgásban. Szerintem még egyáltalán nem kötelező forognia.
2010. jan. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj! Valahol azt olvastam, ha a baba valamit egyszer már csinált, akkor azt már tudja, max nem gyakorolja....Lustika
2010. jan. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a hátán fekszik akkor is egy idő után annnyira érdekelni fogja vmi (játszószönyegen vagy másutt) hogy úgyis megfordul.

Persze így látatlanba nehéz megmondani, hogy rendben van e minden vele, de nekem a fiam 5 és fél hós volt mikor megfordult először (pedig nem is volt duci baba)

a lányom pedig 6 hós volt (mondjuk ő dagi eléggé) :)

Szóval nincs miért aggódnod 4 hósan még sztem.

2010. jan. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ő még nagyon pici ehhez, egyáltalán nem kellene még ilyen korban forgolódnia! Az enyém 6 hónapos és még csak hátról hasra fordul. Hagyjad, hogy a saját tempójába fejlődjön, nincs lekésve semmiről!
2010. jan. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!