Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Merjek így még egy babát vállani?

Merjek így még egy babát vállani?

Figyelt kérdés
A kislányom nagyon anyás (1 éves), egész nap rajtam csüng, türelmetlen, ingerlékeny baba. Öltöztetés, pelenka stb. kín, a legapróbb dolog is nagyon frusztrálja, iszonyú rossz alvó. Kb az evésével nincs egyedül baj. Szeretnék kistesót, kis korkülönbséggel, de mi lesz így? Tapasztalatok?
2010. jan. 5. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kislányom is 1 éves,de én megint teherbe estem ráadásul ikreket várok!Nekem is lefoglalja az 1 gyerek is napomat,ezért nem tudom mi lesz ha 3 lesz!Pozitívan kell hozzá állni a dolgokhoz!Na meg hagyni kell őket egy kicsit nyüglődni!
2010. jan. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy épp jót tesz neki ha megtanulja nem csak róla szól minden. Annak hogy ennyire ingerlékeny okának kell lennie. Rendben van nálatok minden otthon?
2010. jan. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, rendben. azt olvastam, vannak olyan b abák, akik egyszerűen ilyenek (ún. nehéz babák avagy kétemberes babák meg még van egypár elnevezés), és ha türelmes aaz ember velük, kinövik. Mondjuk javult, mert úgy indított anno, hogy 3 hónapos koráig kb az estéket átüvöltötte. Most meg jön 8 foga egyzserre ( 1már áttört), remélem, ez is egy ok, hogy ilyen. Na meg a szeparációs marhaság.... :) egalábbis én szeretném azt hinni, hogy emiatt van. Nem kényeztettem el, vannak tiltások is, amiket betart egyébként.
2010. jan. 5. 10:36
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányom még csak 5 honapos lesz, és ahogyan irtad ő is bizony két emberes...lenne ha nem lennék gyakorlatilag egyedul. Férjem távol dolgozik, ritkán van itthon. Ő nagyon szertne kistesot, de én ezt igy kizártnak tartom. Borzaszto nehéz mindent egyedul intéznem, háztartást vezetnem a baba mellett. Épp a napokban viccelődtunk a férjemmel, egyutt mentunk a szokásos doki controllra. Volt még ott pár hasonlo koru baba, de azoknak egy hangjuk nem volt, kislányom persze hozta a formáját. Erre kezdtunk viccelni hogy : Ez a mi "szerencsénk", mi még "ezzel a dologgal" is megszivtuk :))

Jo példa volt a férjemnek, hogy hanyagolja a kisteso tervet.

:))

2010. jan. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is kis korkülönbséget akartam eredetileg. Van egy ismerősöm akinek most 6 és 4,5 évesek a gyerekei és megkérdeztem, hogy jó-e így nekik. Azt mondta, hogy ha meg akarok bolondulni akkor nyugodtan vállaljak be most még egy babát.

Szóval inkább várok még. Megbeszéltük, hogy azért 3 év korkülönbség kell. Addigra a nagy oviba megy (ha beveszik), okosodik, nincs egész nap otthon, úgy már nem olyan megterhelő.

11 hónapos anyuka

2010. jan. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na én is próbáltam okos lenni etéren, az én fiam egy áldott jó csecsemő volt így 1 éves volt mikor elkezdtünk próbálkozni a tesóval.

Na nem is jött össze egyből, és végül 25 hós lett a fiam mire megszületett a kistesó.

Na hát amennyire rendes baba volt (teljesen jól elbírtam vele egyedül pedig a férjem nekem is kb. a kanyarban van a meló miatt), annyira "elromlott" :)

Olyan középidős terhes koromtól már egyértelműen jött a hiszti korszaka, semmit se lehet megértetni vele, mindenre földre vetődés , sírás és üvöltés a válasz.

Pedig türelmes vagyok vele,foglalkozom vele szinte egész nap és a kistestvére semmi vizet nem zavar kb. mert eszik, alszik, nézelődik.

Minden barátnőm (akik közül 3an is ugyanigy vállaltak második babát kis korkülivel) irigykedett rám hogy óóó hát nekem majd egyszerű lesz a fiam mellett újra babáznom mert milyen rendes gyerek...

Aha...hát persze :) Ez nem jött be.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy az életben semmi se biztos és nem lehet előre kiszámítani a dolgokat.

Lehet ti is elkezdtek próbálkozni a tesó üggyel, nem is sikerül feltétlenül egyből és lehet hogy addigra 2 - 2és fél évesen már olyan értelmes lányod lesz (mint az egyik barátnőmnek akinek már beszél folyékonyan a lánya) hogy segít a kistesó körül, amiben tud, már lehet vele értelmesen beszélni, alkudozni ha épp hisztis lenne stb.

És később meg jó lesz hogy közel vannak korban egymáshoz.


És ha meg teljesen ilyen marad mint most (bár rengeteget számít egy baba életében 1 év) akkor is ki lehet bírni:)

2010. jan. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Az én fiam egy kuma szót nem beszél, ezért is nehéz vele mostanában, de ezt se lehetett előre tudni ugyebár.

2010. jan. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nálunk 22 hó a különbség. szerintem nem nehezebb, mint nagyobb korkülönbséggel. a nagyokkal ugyan más jellegű a gond. most 4 éves a nagyobbik. imádják egymást és eljátszanak együtt. leköti a kicsit valamivel-->hol játékkal, hol veszekedéssel. de ez kell az egészséges életmód elsajátításához. és álltalában a második az első ellentéte. nálunk és pár ismerősömnél legalábbis így van (ahol nincs 3 év különbség)
2010. jan. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. :)

én többek közt azért is szeretnék kis korkülönbséget, mert akkor tudnak együtt játszani (már amikor nem tépik egymást), és nem én leszek állandóan a játszópajtás, amíg abba a korba nem ér, hogy nem fogja már ez mozgatni. na meg jó lenne egyben letudni ezt az itthonlevős témát, nem akarok 6 -7-8 évig egy év megszakítással itthon szívni. Bocs az erős szóért, de jeélenleg így érzek. :)) Tesó meg szerintem mindenképp kell, ha másért nem, később mikor mi már nem leszünk, az apjával, mégse álljon tök egyedül, rokon nélkül a világban.

2010. jan. 6. 12:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!