Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy vagy két baba? Érvek,...

Egy vagy két baba? Érvek, ellenérvek.

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek, az én helyemben ,mit tennétek? 16 hós a babám, nyáron lejár a gyes. Van lakás, de csak összesen 2 (egy nekünk, egy a babának) szoba, később mamáktól fogunk örökölni ha minden igaz házat. Havi jövedelem átlag alatt picivel. Szeretnék még egy babát, de olyan bizonytalan vagyok.
2010. jan. 4. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán! Mások sokkal rosszabb helyzetben bevállalnak többet. Nekünk hármasikreink vannak, nem így terveztük, de hát ők meg igen. :) Aminek nagyon örülök, mert egészségesek szépek, minden rendben. Persze amikor még belevágtunk a "babaprojektbe", akkor még eggyel számoltunk elsőre, a lakásunk is pici nappali + két fél szoba. Úgy voltunk vele, amikor megvettük, ó, itt még két gyerekkel is el vagyunk simán jó pár évig. Hát már most elég szűkös, de az biztos, hogy maradunk még egy pár évig, mivel most aztán végképp nem telik házra. Örülök, ha a pelusra, tápszerre, stb... telik. De a lényeg akkor is az, hogy kapnak enni, inni, szeretetben, békességben, melegségben vannak itthon. Ennél többet nem is várnak. Majd egy pár év múlva.... De az legyen majd akkor gond.
2010. jan. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 10 hós. Mi is szeretnénk majd még egy babát, de csak 5-6 év múlva. De majd minden attól függ, hogy milyen világ lesz. Inkább 1-et felnevelek tisztességben, tanítatjuk, minthogy esetleg ne bírjanak majd tanulni, mert nem lesz rá lehetőség.
2010. jan. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez jó, pont ez a két válasz van bennem is:) ezért nem tudom mit csináljak? És mikor? Most kezdjünk neki, vagy egy-két év múlva?
2010. jan. 4. 21:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Bennem is ez a két válasz motoszkál, mi is most gondolkodunk másodikon, pedig nekünk nagy házunk van és nem is élünk rosszul. De a mai világban sosem lehet tudni.Nálunka vagy most vagy soha elv fog érvényesülni, de azt hiszem én a helyetekben várnék pár évet hátha mozdul valamerre a helyzet. De ez csak az én véleményem, én be vagyok tojva, hogy majd a gyerekem miattam nem fog tudni egyetemre járni vagy ilyesmi.
2010. jan. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szia

mi a második babánkat várjuk, két és fél év lesz a kettő között

a mi szempontjaink ezek voltak:ne kelljen az itthon töltött időt megszakítani, ha már kimaradok a munkámból, legyen folyamatos, talán könnyebb lesz igy visszailleszkedni

a két gyerek között ne legyen túl nagy korkülönbség

most mivel megvannak az alapvető felszerelések, ruhák, a picire nem sokat kell költeni, abból se fogok gondot csinálni, h a lányom a fiam kinőtt ruháit hordja, mivel a fiam meg az unokatesók ruháit hordja, csak ünneplőt vettünk eddig neki

meg aztán az sem utolsó szempont, h most a babázás rutin, ki tudja mi lenne, ha nagyobb lenne a korkülönbség, ...

a megtakarított pénzünk ugyan elfogyott, és hónapról hónapra élünk, de úgy vagyok vele, hogy most a gyerekekre koncentrálunk, és mire felsőfokú tanulmányokra kerül sor, megint lesz miből taníttatni őket (remélem)


szóval, mindennek van előnye-hátránya, az ember nem tud elég okos lenni ahhoz, h feltérképezze mi lesz a jövőben, de aki mer az nyer

2010. jan. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szia!nálunk kettő van a nagy 9 múlt a pici 6 hónapos.3 szobás panelban élünk,nemhogy megtakarításunk,hanem egy jó adag adósságunk is van.mégis mi így is elég sokat vártunk a másodikra,azonkívűl az is döntő szempont volt,hogy nem akartuk,hogy egyke legyen.
2010. jan. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!