Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem bírom már, mit csináljak?...

Nem bírom már, mit csináljak? 4 hós babám nem fogadja el a tápszert, se üvegből, se pohárból, se kanálból.5 fajtát próbáltam. Ma csa 400 grammot szopizott, estére már csak 40 grammot tudott. Már ki vagyok készülve.

Figyelt kérdés
2010. jan. 4. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem beszéld meg a védőnővel vagy az orvossal,de ha ennyire nem eszik az veszélyes.Mióta cisnálja ezt? Az jó hogy szopik valamennyit legalább kiszáradni nemfog,ha nem is lakik jól. Én a helyedben elkezdeném a hozzátpálálást,és persze vizzel vagy teával is kinálnám .
2010. jan. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
próbáld meg úgy hogy lehűtöd neki. nyilván nem hidegre de ne legyen meleg. az én babám sem itta melegen csak langyosan.
2010. jan. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Adj neki tejpépet(kanállal),a tápszer helyett és szoptasd továbbra is.
2010. jan. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
se hideg,se meleg tápit nem fogadja el,húzza a száját,és kiköpi,ma szinte 2 óránként lógott fél órákat rajtam.reggel 130-at szopizott,aztán 80-at, 70-et,30-at,majd most este 50-et.már sírógörcs kerülget. holnap megyek dokihoz,nem tudom mit tud ajánlani ilyen finnyás babának.almát karácsonykor próbáltam,attól 3 napig nem volt kaki.
2010. jan. 5. 20:27
 5/10 A kérdező kommentje:
Doki semmit nem mondott csak annyit hogy Ő még nem látott éhen halni gyereket.na hát ezzel sokat segített :(
2010. jan. 7. 06:45
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát ha így szopizik az úgy önmagában még nem lenne baj, ha emellett akkor enne vmit, szerintem is! Próbáld meg nem almával hanem banánon-barackos bébiétellel, vagy barack-alma stb. vannak ilyen 4 hótól adható kis gyümis kaják, délelőtt kiválthatnád a szopit vele.

Éjjel amúgy ébred?? Mert azt nem írtad h akkor mennyit eszik, ha nem ébred éjjel akkor olyan nagyon nem lehet éhes...

Én adnék neki teát az tuti, nehogy kiszáradjon, dehát erre igy nyilván nem lehet ráállni hogy folyton teázik evés helyett...

Érdekes a dokid szívesen felrugdalnám :( (már bocsánat) ez szerintem az egyik legnagyobb stresszhelyzet egy anyának ha NEM ESZIK a babája!!!

Szerintem ha a babakaját elfogadja az már jó jel lenne!!!

Sütötök vagy répás bébiétel is lehetne..nem biztos hogy megfogná a hasát!

Az én babámnak pl. az almától ment a hasa a sütötök megfogta neki, de van akinek meg fordítva van.

2010. jan. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Próbáltad a Nutrilon Premiumot?Vagy a Milupa Milumilt?Lényegében ugyanaz,de ezek nagyon finom,édes tápszerek.A HA-s tápok keserűek...nem mindegyiknek ugyanolyan az íze.Nálunk itt a városban a legtöbb baba ezt eszi,mert nagyon finom,elfogadják.
2010. jan. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a következő vált be, bár kislányom már 11 hónapos, de sokáig kínlódtunk. Kikevertem a tápszert, beleöntöttem turmixgépbe, belevagdostam gyümölcsöt (barack, körte, ezek nem fogják a hasat), ősszeturmixoltam, leszűrtem, és úgy adtam Neki. Ez már működik hónapok óta. Próbáld meg, hátha....
2010. jan. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Esetleg Sinlaccal próbáld dúsítani. Az én babám tejfehérje allergiás és a speciális tápszer íze borzasztó, egyáltalán nem kellett neki. Nekem még annyi tejem sem volt, mint neked. A gasztrós doki javasolta a cukrozást. 3 napig ette cukorral, aztán egyre kevesebbet raktam bele, végül elhagyhattam és a mai napig eszi a tápszert.
2010. jan. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem hallgass a dokidra, és nyugi!!! A babád tényleg nem fog éhenhalni és ezt most nem azért írom, hogy semmibe vegyem a problémádat, hanem azért mert lehet már az is segítene a helyzeten, ha te nem stresszelnél. Persze nagyon nehéz, én is mindig kikészültem, ha nem evett a babám, de ha nem beteg (márpedig a doki megnézte és nem az!) tényleg nem lesz semmi baja, tudja ő jól hogy mennyit kell ennie. Lehet egyszerűen most ilyen időszaka van, majd egyszercsak bepótolja (nálunk is volt ilyen). Ha a babád rendesen hízik, akkor nincs ok az aggodalomra.

Ja még egy gyakorlati tanács, próbáld meg félálomban megetetni, nálunk úgy sikerült elfogadtatni vele elsőre, utána már ment ébred is :)

2010. jan. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!