Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig hagyjam üvölteni?

Meddig hagyjam üvölteni?

Figyelt kérdés

6 hónapos babám újabban nem akar aludni egyedül az ágyában. Amint próbálom letenni elkezdi feszíteni magát, majd ordít és szó szerint toporzékol míg ki nem veszem. Hiába próbálom csitítgatni, semmi sem használ. Addig hergeli magát, míg aztán hiába veszem ki, hogy lecsillapodjon egy kicsit, a kezemben is üvölt.

Nem szeretném ha sérülne lelkileg, de azt sem, hogy a fejemre nőjön.


2010. jan. 4. 16:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Én sosem hagytam őket sírni,mégsem nőttek a fejemre,pedig a legnagyobb már 7 éves.(És normálisan alszanak,este a mese után maguktól alszanak el.)Nem tudsz valami egyéb módot találni az altatására?Melléfekszel,kezét fogod,simogatod...
2010. jan. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
29%

A sírástól még egy gyerek lelke sem sérüölt meg,csa ma ezt divat állítani.Tedd le és,hagyd magára,ne maradj mellette.Így is felhergeli majd magát,de ha rájön,hogy hiába,akkor abbahagyja és elalszik.

Azért 10 perc után menj be hozzá,és próbáld megnyugtatni,anélkül,hogy kivennéd az ágyából.Símogasd,beszélj hozzá,amíg megnyugszik.Néhány nap múlva már alszik magától is.

2010. jan. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
34%
Vagy hagyjad vagy ne hagyjad. Ha hagyod és aztán mégis felveszed akkor csak azt tanítod meg neki hogy elérheti a célját. Vagy hagyod sírni amíg meg nem nyugszik vagy máshogy altatod. És szerintem ettől a gyereknek nem lesz semmi baja. Régen sem pátyolták ennyire a gyerekeket és mégis normális felnőttek lettek belőlük. Ettől sérül a kis lelke mi, és lesz bizonytalan ugye? Az nem baj, hogy közbe anyuka olyan, hogy felnőtt nő, gyereket akar de még a nőgyógyászhoz sem mer elmenni, vagy nem meri kinyitni a száját az anyós ellen, de ááá ez nem hat a gyerekre rossz példaként, de ha sír akkor tragédia lesz... Szerintem akkor az összes ember lelke sérült, mert azért a többséggel történtek durvább dolgok minthogy hagyták sírni...
2010. jan. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%

Nem azért sír, hogy kitoljon az anyjával! Igenis sérül a lelke, ez nem mai találmány. Azért sír, mert baja van, és segítséget vár a legfontosabb személytől a világon, az anyjától. Ha sírni hagyják, nem azt tanulja meg, hogy egyedül elaludjon, hanem azt, hogy hiába hívom őt, nem jön, hiába várom, hogy segítsen rajtam, nem segít.

Én nem akarnám erre nevelni a gyerekem. Én megvárom, hogy jól elaludjon (mondjuk ölben), és akkor teszem be az ágyba, ha már mélyen alszik. De csak napközbeni alvásnál. Éjjel mellettem alszik.

2010. jan. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Annyi mindent olvas az ember un. szakértőktől a neten, különböző könyvekbe, stb., hogy teljesen elbizonytalanodik.

Köszi lányok!

2010. jan. 4. 16:37
 6/20 anonim ***** válasza:
73%

Hát bizti én is le leszek pontozva de én is eldönteném helyedben hogy hagyod e sírni, ha hagyni akarod, akkor órával a kezedben állj az ajtaja előtt és 10 percet mérjél.

Azember hajlamos síráskor az 1 percet is 10 nek érezni...

Én volt hogy hagytam a fiam sírni kicsit és semmi baja nincsen.

Ez a "egyet nyikkan máris felveszem" teljesen irreális amúgy, mert belegondolva ha mondjuk valakinek van 3 gyereke és mindegyik egyszerre sír nem tudod felkapni mind3at egyszerre és mire az egyiket ellátod csomószor van hogy a másik már el is hallgatott.

És nem azért mert beletörödött a sorsába és lelkileg sérült.

2010. jan. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Én 1 választ sem pontoztam le, mindegyik megfontolandó :-)
2010. jan. 4. 16:40
 8/20 anonim ***** válasza:
67%
Jaj de ismerős ez a "kezemben altatom és utána teszem be" kár hogy ez csomó embernek nem jön be, mert a baba ahogy megérzi a kiságyat a popója alatt egyből újra üvölt :) Mert nem hülye és tudja hogy az nem a ringatás amit addig megszokott..
2010. jan. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
48%

A szakértő gyermekpszihológusok nem ajánlják,hogy együtt aludjon a baba sz anyukájával.És nem is egészséges,mert egyikük sem tud nyugodtan aludni.

Mindenki annak hisz,akinek akar.

Egyetértek azokkal,aki szerint régen nem pátyolgatták ennyire a babákat,mint ahogy most divat,és még sem lettek sérült lelkúű felnőttek.Ahol az anyukák dolgoztak napközben,azok nem tölthették ébren az éjszakát a gyerek mellett.Egy pici baba nem az anyja után sír,hanem azért,hogy érvényesítse az akaratát.Teljesen mindegy egy hisztis babának,hogy az anyja veszi ki az ágyból,vagy más felnőtt.Ki lehet próbálni,hogy igazam van-e ?

2010. jan. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%

Első vagyok.

4 gyerekem van, a legkisebbek ikrek.Mégis meg tudtam oldani,h ne hagyjam őket sírni.Pedig én igenis minden sírásra felvettem,megvigasztaltam őket.És mi lett a szörnyű vége a dolognak?Az,h mindig mindenki kipihente magát,rendesen tudott aludni,és jó ideje -mindenféle trenírozás nélkül- elalszanak egyedül,és átalusszák az éjszakát.Nekem nem kellett órával a kezemben hallgatni a gyerekem üvöltését,akinek RÁM lett volna szüksége.Már pontosan tudják,h bármikor számíthatnak rám,tehát ezt nem tesztelik hisztikkel,sírásokkal,egyebekkel.Nem akaszkodnak rám,mert tudják,h ott vagyok.Ez egy régi,idejétmúlt elmélet,h elkényezteted a gyereked,ha nem hagyod sírni-gyakorlati példám van rá,négy is,h ez nem igaz.

2010. jan. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!