Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altattok napközben?

Hogyan altattok napközben?

Figyelt kérdés
Azok írjanak, akiknek "macerás" a napközbeni altatás, ne azok, akiknek evés után rögtön elalszik a babájuk, őket irígylem.
2010. jan. 4. 09:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nálunk is egy cirkusz volt minden altatás, éjjel nappal, míg úgy döntöttem, hogy nem szoktatom hozzá, hogy csak ölben tudjon elaludni, ráadásul mindig felsírt ha letettem az ágyba, hiába aludt már a vállamon... szóval én a Suttogó módszert alkalmaztam, 6 hetes kora óta nagyon következetesen figyeltem rá, hogy mindig még ébren tegyem be a kiságyába, ne az evésbe aludjon be (mondjuk az enyém ébredés után evett, és utána fennt volt) és a vállamon mindig csak megnyugtattam, de nem hagytam hogy ott elaludjon, hanem ha abbahagyta a sírást visszatettem a kiságyba. Ezt volt hogy fél óráig játszottuk, olyan is volt hogy csak simogattam az ágyába, míg meg nem nyugodott, ha már mondjuk 5-ödszörre tettem vissza az ágyba. Ha már ez sem használt, volt hogy magára hagytam pár percre, és utána elaludt (ezt mondjuk nem javasolta a Suttogó, de volt hogy már nem bírtam, és elringatni meg nem akartam, mert akkor kárba veszett volna minden addigi igyekezet).

Ez egy elég nehéz és idegörlő módszer, rengeteg sírással jár, nem megy egyik napról a másikra, de biztosan használ.

3 hónapos kora óta simán elalszik egyedül este (mindig fürdetés után fektetjük le), és rá pár hétre már a nappali alvásokkal sem volt gond. Nem kell sem ringatni, sem szoptatni, ha látom hogy ásítozik, egyszerűen beteszem az ágyba, szóval szerintem megérte végigszenvedni azt a pár hetet/hónapot.

2010. jan. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ölembe veszem, leülök vele és előre-hátra dülöngélek, mint a bolondok az elmegyógyban, s közben cirmos cica hajt énekelek. :)


(Egyébként egyszer megpróbáltam megtanítani egyedül elaludni, ment is volna neki, csak egy nap front lehetett v nemtommi, de nagyon nyűgös, sírós volt, 3-4 órát ordított én meg így vígasztaltam és bealudt. Na azóta ez a trükköm altatásra.)

2010. jan. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

a szobabába babakocsiban huzogatom, közben szól a zene (10hós).

tényleg senki sem tudja a kiságyban altatni? Azt hittem csak mi bénázunk.

2010. jan. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.:)


Nekem most is a nagyszobában alszik a kanapén... :)

De már vagy 2 órája...Egyszer-egyszer felkelt,felnézett,hogy ottvagyok-e a feje fölött a fotelban,majd kérte a cummantóját,és aludt tovább...:) Már rég aludt ekkorát így délelőtt...,úgyhogy most szétnetezem az agyamat...:)


További jó babázást,és persze jó altatásokat kívánok mindenkinek! :)

Üdv.,egy 5 hónapos kis gyönyörűség anyuja :)

2010. jan. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Én most kezdek aggódni, mert az altatási eszközöket hamarosan kinövi a babám, és akkor nem tudom hogyan fogom altatni, nálunk a babakocsizás, ringatás stb. sajnos nem vált be, van egy hintaágyunk, de az már nem biztonságos, kifordul belőle a pici, így más módszer szükséges. 5 hónapos. Az éjszakai alvás nem gond, vacsi után elalszik a kiságyában röbbnyire magától.
2010. jan. 4. 11:43
 16/17 anonim ***** válasza:
10:04-nek. Kb. 10-11 hónapos korától altatom 1*. Reggel 7 körül ébred, adok neki tejcsit és visszaalszik 9-ig. 1 körül alvás, este pedig 9 körül rakom le. Korábban reggel 7 után nem akart visszaaludni, de 10 körül már hulla volt, du. 5-6 körül aludt el újra, de este meg nem akart aludni. Úgy döntöttem, hogy reggel szopi után visszarakom, mert így az egész napja csak nyűglődés volt. Ez eleinte nem tetszett Neki, de pár nap és visszaaludt. Egyszerűen nem vettem ki a kiságyból. Napról napra több időre raktam vissza.1 nap fél 8-ig, 2. nap 8-ig stb. és most már simán visszaalszik.
2010. jan. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
3 hónapos a kisfiam, általában látszik rajta, hogy álmos, mert bambul, vagy ásít. Ilyenkor hordozzuk 5-10 percig, közben vagy berakunk nyugodt, csendes, színvonalas zenét, vagy énekelgetünk neki. Az éneklést egyébként majdnem állandóan csináljuk, nagyon szereti. Eleinte mai slágereket énekeltünk, meg népdalokat, mostanság mulatósokat, meg 20-as évekbeli kuplékat. Ő mindet szereti, de mi már meguntuk a kezdeti repertoárt :)
2010. jan. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!