Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, keltsem fel?

Mit csináljak, keltsem fel?

Figyelt kérdés
Babám hajnal 5-ig szépen alszik, onnantól nyűglődik, de nem sír, csak dobálja magát, de félálomban. Cumitól vagy ha megfordítom, visszaalszik, de csak negyed órákat. 7 körül nyitja csak ki a szemét, akkor van "reggel". Nem tudom, keltsem föl már hajnalban enni?
2010. jan. 3. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad mennyi idős de attól függetlenül is szerintem éhes. Etesd meg és tedd vissza aludni.
2010. jan. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyan ez a helyzet, ilyenkor adok neki egy üveg tápszert és alszik tovább.
2010. jan. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem sír,akkor ne etesd,legfeljebb teát adj neki.,Örülj,hogy visszaalszik.Ha egy baba éhes,akkor nem alszik vissza semennyire,hanem sír,amíg nem kap enni.
2010. jan. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
4 hónapos. Szerintem is sírna, ha éhes lenne. De ahogy hozzáérek a kezemmel, már alszik is. Csak így már 5-től tulajdonképpen mellette vagyok, akár fel is kelthetném, csak félek, hogy akkor borul a szuper kis napirendünk.
2010. jan. 3. 21:57
 5/8 anonim ***** válasza:
A fiam sosem sirt éhen hajnalban csak dobálta magát nyöszörögve. Megetettem már az elején és mindketten nyugodtan aludhattunk tovább. Egy négyhós baba ha ötig kibirja kaja nélkül, akkor ő egy ügyes baba! Adj neki enni, próbálj ki igy egy napot. Próbáld sötétben, szótlanul és igy nem zökkentitek ki magatokat az éjjeli csendből, könnyebb a visszaalvás.
2010. jan. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Etesd meg! Csoda,hogy ennyit is kibir kaja nélkül,szegény!
2010. jan. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Ha csak 4 hónapos tuti, hogy éhes! Nem feltétlenül kell sírnia ha éhes viszont azért nem alszik vissza mert a gyomra korog szegénynek. A napirend az mindig változik ez ne tartson vissza. Lehet, hogy így még 8-ig is bealszik majd vagy még tovább.

2010. jan. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy bírna enni, fogalmazhatunk úgy is hogy éhes. DE: annál sokkal álmosabb. Az én fiammal ugyanez a helyzet. Én is feltettem a kérdést, és nagyon durva válaszokat kaptam, hogy miért cumit adok neki kaja helyett, stb. Én azért nem "merem" megetetni éjjel, mert rengeteg a tejem hajnalra, s miután még ébren is majd belefullad, ahogy nekilát szopizni, ezért nem tudnám őt csendben szépen megetetni és visszatenni aludni. Ez viszont azt jelentené, hogy nyűgös egész nap, mert nem aludta ki magát.

Én megértelek teljesen, és én hagynám úgy, ahogy eddig is csináltad (egész konkrétan én ezt csinálom).


Felnőtt fejjel sem kelek fel hamarabb, mint ahogy felébredek, pedig hajnaltájt többször éberebb az ember és visszaalszik. Márpedig, ha valaki odajönne hozzám és felkeltene 5kor, amikor épp fordulok, akkor én is megreggeliznék. De sosem kelnék fel 5kor reggelezni. Szerintem a babáinknál is ez van.


Ja, és ha gyarapszik és vidám baba, akkor tutira jól van így a helyzet ahogy van.


Mondjuk az is kérdés, hogy te mikor fekteted, mert az én babám fél 10, 10kor vacsizik és kb 11re alszik el úgy, hogy kiesik a cumi. Aztán 4 után valamikor kéri először a cumit.

2010. jan. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!