Melyik a legjobb ásványvíz a babának?
Aztán meg mindenki csodálkozik, hogy a fiatal generáció allergiás, asztmás, gyengült immunrendszerű és hasonló dolgok.
Víztisztító berendezés? Uram atyám. Hazánkban az ivóvíz kimagaslóan jó minőségű! Nem kell hozzá víztisztító meg vízkezelő. Ugyanis az TÖNKRETESZI az ivóvizet. Mert kivonja belőle az ásványi anyagokat, a sót, és minden olyan dolgot, amelyre a szervezetnek szüksége van.
Persze mondják, hogy igyál szűrt-tisztított vizet, aztán szedd az xezer forintos kalciumtablettát, meg a vasat is pótolni kellene, meg minden egyebet. Persze erre eddig jó volt a csapvíz. Mostmár nem. Most kell hozzá xszázezer forintos tisztító, aztán évek során a másik xszázezer forintos ásványi-anyagpótlás... Megéri? Nem.
Csak elrettentésként: a megfelelő ásványianyagot nem tartalmazó víz szív és érrendszeri betegséget okoz. [Nem találgatás, egyszerű "fizika-kémia"]
Sőt, az a víz, amely a víztisztítóból kijön, hivatalosan NEM IS MINŐSÍTHETŐ IVÓVÍZNEK! (Nem felel meg az ivóvíz követelményeinek.)
Még nagyanyáink mondták, hogy bizony addig a gyerek nem tudja, hogy a tűzről levett lábas forró, amíg hozzá nem nyúl. (Így is van, amíg meg nem égeti magát, addig meg akarja fogni.)
Hasonlóan ugyanez van a "tiszta vízzel is". A gyermek immunrendszere nem igazán tud alkalmazkodni a környezetéhez, mert "hibrid térben" tartják, vegytiszta vizet adnak neki. Azt amikor megy az oviba, akkor többet lesz beteg, mert a szülők "óvták és védték". És majd szedheti élete végéig az antiallergéneket, meg az asztma elleni gyógyszereket, mert nem tudott a szervezete természetes védekezést kialakítani.
Abba a hülye csapvízben azért van kis mennyiségben baktérium, hogy a szervezet megismerje és ha sok jön belőle, már fel legyen rá készülve. De ha nem adunk a szervezetnek megfelelő "bacit", akkor soha nem fogja megtanulni.
Persze ti tudjátok, hogy a "beméretett" csapvíz [tiszta véletlenül nem elektrolízissel mérték? beledugtak két "elektródát" és zavaros lett? Mert ha igen, és ha érdekel, elmondom, hogy mitől lett zavaros a víz...] nem megfelelő, és inkább más, abszolút természetellenes dolgok a jók, akkor hajrá.
Ahogy mondani szokták: lehet lepontozni. Vagy akinek esze van lehet megfogadni.
Nem tudatlan, hanem egy kémikus.
Teljesen egyet értek az előttem szólóval,bár nem vagyok kémikus....
Ez már a túlzások túlzása,ami a mai világban megy,lassan steril szobába juttatjuk magunkat...
Engem egyszer itt hogy lehordtak, amikor azt mondtam, hogy nem kell ásványvíz egy babának, most meg tessék, többen is írjátok... De akkor leírom ide mégegyszer:
Szerintem ne adj neki ásványvizet, ugyanis az ásványvíz a felnőttek asványianyag szükségletéhez igazodik, egy babának túl sok (szerintem amúgy felnőttnek is, ha csak azt issza). A csapvíz nem mérgező, mi is felnőttünk rajta. Én a mai napig azt iszom, max. néha napján ha úton vagyok, veszek egy kis üveg ásványvizet, vagy ha palacsintát sütök, ahhoz veszek bubis vizet (mert már egy tisztességes szódát sem lehet kapni sehol). Mit értesz az alatt hogy rossz a víz? Ezeket a vizeket szigorúan vizsgálják, ezen kívül a védőnő még terhesen mindenkinek ad egy papírt arról, hogy melyik kútból/hálózatból származó vizet ihatja ő maga és majd a babája. Ezen, ha van vezetékes víz (és a legtöbb helyen ugye már van) a helyi vízmű RT vizét szokták feltünteti, ugyanis ezek bevizsgáltan nem károsak, nem tartalmaznak nitritet és nitrátot (remélem nem írtam hülyeséget). Itt a pécsi vízre is azt mondják, hogy nem jó az íze, de nincs semmi baja. Jól ki kell engedni a csapot és kész. Igen, kemény a víz, de ez az egészségre nem ártalmas, csak a mosás hatékonyságából vesz vissza. De nyugodtan ihatja bárki.
A babák vizét forralni kell kb. fél éves korig, vagy addig, amíg már nem csak steril tisztaságú ételeket kapnak. És a forralás éppen elegendő. Felforralsz egy-két liter vizet, lehűtöd és mehet az egész a hűtőbe, nincs is vele gond. Ezt minden este megcsinálod, beilleszted a napi teendők közé, és kész, nem nagy dolog.
Amúgy szerintem a babavíz valójában arra való, hogy ha pl. utazol, vagy csak szimplán nem vagy otthon, esetleg éppen kifogytál a forralt vízből és sürgősen kéne az a víz, akkor kéznél legyen.
Polly
Sziasztok!
Én meg ezt találtam a neten, ami a víztisztítás mellett szól! Most akkor mi az igazság???
"Mindenki tudja, hogy a levegőnk, a vízünk, a talajunk szennyezett. Egyre sürgetőbb, hogy gondoskodjunk a tiszta vízről. Földünkön a vízszállító közegben egyre mélyebbre jutnak a káros vegyi anyagok, ipari hulladékok, amelyeket beleöntenek a tavakba, folyókba. Az óceánokba évente többmillió tonna nitrát kerül. 2,5 millió tonna cink, 370 ezer tonna ólom. Több mint 120 millió tonna mosószermaradvány, és 80 millió tonna műtrágya. Ha esik az eső, a levegőbe került szennyező anyagokkat összemossa, az a szennyezett víz is bejut a talajba, egyre mélyebb rétegekbe.
Szervezetünk 80 %-a folyadék. A tápanyagcseréhez, a légzőrendszer egészséges működéséhez, az emésztés szabályozásához, a hőháztartáshoz egyaránt szükség van elegendő folyadékbevitelre. Egy ember egy évben több mint ezer liter vizet iszik, a veséken pedig naponta 180 liter testnedv folyik át. A test egészséges működéséhez nagymennyiségű tiszta vízre van szükség. Minél tisztább vizet iszunk, az annál inkább át tudja mosni a szerevezetet, a káros anyagoktól.
A vizet ma csak klórral tudjuk fertőtleníteni, ami viszont az ember "csendes gyilkosa". Megöli az agysejteket, s főként a gyerekekre veszélyes. A klórozott vízben is benne vannak a vegyszerek és nehéz fémek.
A szervezet csak a szerves ásványi anyagokat tudja feldolgozni, amihez a zöldségekből, gyümölcsökből, gabonákból jut. Vizünk viszont tele van szervetlen ásványi anyagokkal. Azok lerakódnak a csontokba, a vesékbe, az agysejtekbe. Kimutatták, hogy az ember élete során kb. 200 kg "kőzetet" iszik meg. A szervetlen ásványok nem csak a vízvezeték csövein rakódnak le, de a szervezetünkben is, ahol súlyos betegséget okoznak. Az orvosok figyelmeztetnek rá, hogy a nehézfémek, a cink, az ólom, amiket a csapvíz tartalmaz lerakódnak a vesékben, a belső szervekben, a csontokban és az agyban.
A hagyomásnyos vízszűrő berendezések csak a nagyobb szennyeződéseket szűrik ki a vízből, a vírusokat, baktériumokat, szennyező kémiai anyagok nagyrészét átengedik. Mit lehet tenni, a tisztább víz érdekében? Tovább kell szűrni azt. A legkisebb baktérium 0,02 legkisebb vírus 0,002 nagyságú - de létezik egy szűrő aminek az átjárhatósága 0,0005, tehát nincs az a vírus, vagy baktérium, ami ezen a membránon áthaladhat. Fordított ozmózis során a félig áteresztő membránon keresztül a magasabb koncentrációjú oldatból az alacsonyabb koncentrációjú oldat - tiszta víz - felé áramlik a víz.
A fordított ozmózist először a haditengerészetnél használták, a sós tengervízből való ivóvíz előállítására. A 60-as években, a hidegháború idején tovább fejlesztették az eljárást a vegyi,- biológiai- és radioaktív hadviselés esetén keletkező szennyeződések kiszűrésére. A műanyagipar fejlődése a membránok előállításában lehetővé tette a fordított ozmózisos víztisztítás bevezetését a háztartásokban is. 1991-ben az öbölháborúban az amerikai hadsereg membrános készülékeket használt az ivóvíz előállítására. A NASA által kifejlesztett ozmózisos szűrő még az emberi vizeletet is képes úgy megtisztítani, hogy az tiszta vízként vihető vissza a szervezetbe. Ma az USA-ban és az arab országokban az így tisztított vizet magasabb áron lehet értékesíteni, mint az ásványvizet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!