Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell "meglázmérőzni" a...

Hogy kell "meglázmérőzni" a babát, hogy segítsek neki kakilni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 3. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy vastagabb higanyos lázmérőt belemártod az olajba, és a baba fenekébe kell bedugni, és forgatni finoman. Közben lehet a pociját is nyomkodni, szintén finoman.

Legalábbis a gyerekorvosunk így csinálta az első alkalommal, amikor jött, akkor úgy kijött a magzatszurok és úgy örültünk neki... azóta örülünk a trotyinak. Most megint kellen az én babámnak is segíteni, de halogatjuk a dolgot, mert nem merek hozzákezdeni :o(

2010. jan. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi. én is halogatom, de már 5 napja nem volt semmi és folyamatosan nyom szegénykém :(

jajj most úgy izgulok... de csak nem csinálok rosszat! :S

2010. jan. 3. 15:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azt nem írtad, hogy anyatejes-e a babócád, mert ha igen teljes mértékben akkor ha 10 napig nem kakil azis normális!!! De ha napi 10 van az is ok! A hőmérőzéstől ne féljetek, gondolj arra, hogy ezzel neki segítesz és nem kell kínlódnia!!

2010. jan. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak anyatejes ne csináld. Kislányom egyszer 8 nap után kakilt, de semmi baja nem volt tőle. Az anyatejet teljesen megemésztette.
2010. jan. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

most összezavarodtam :( éjjel tettem fel egy kérdést, hogy normális-e, hogy ilyen sokáig nincs, ott azt a választ kaptam, hogy ez már nem normális, hőmérőzzek :(

dokival csak holnap tudok beszélni, ez a szilveszter most jól bekavart :(

este már 6 napja lesz, hogy kakilt, úgy aggódok!

2010. jan. 3. 15:46
 6/9 A kérdező kommentje:
nah elfelejtettem, anyatejes!
2010. jan. 3. 15:47
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyatejes babánál teljesen normális, ha 10 napig nem kakil. Szerintem először próbálj meg szoptatós teát inni (pl. Laktoherbet, Hippet), mert abban vannak olyan gyógynövények, amik serkentik az emésztést (mármint az anyatejen keresztül a babáét). És érdemes a hasfájós pocakmasszázst is kipróbálni.
2010. jan. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, mi szélcsövet vettünk neki, ami szerintem azért jobb, mert nem egy teli dolog, hanem tényleg egy egyszerű üreges cső az egész. Nekünk az azért volt jó, mert a babóka pukizni nem tudott és attól fájt a hasa. Bedugtuk neki, és már jöttek is a fránya gázok a csövön keresztül. :)

Jobbulást!

2010. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
szia,nekem is anyatjes a babám ez a 10 napos dolog sztem sok addig semmiképp ne várj,nekem anyukám segitett mikor 4 nap után semmi széklete nem volt pedig már sirt annyira nyomott de nem jötta kaki,kihegyezett egy szappant és vizbe mártotta majd azt nyomta fel neki egy picit 2 mp után már jött is a kaki és jo volt látni a megkönnyebülést a picimen,utánna ugy összekakilta magát hogy teljes menetfelszerelést kellett váltani.sokan nem hallották a módszert és brutálnak tartják de én a höméröt tartom brutálabbnak mert meglehet vele sérteni a pici végbelét.sok sikert
2010. jan. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!