Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mit mond akkor, amikor más...

Ki mit mond akkor, amikor más anyuka azzal dicsekszik hogy az Ő babaja ennyi idősen ezt meg azt csinalta már?

Figyelt kérdés

Mindig ez van:De aranyos,mennyi idős?És áll már?Az enyém ennyi idősen már állt,és mondta hogy mama,baba,apa stb...Vagy még nem áll,az enyém már lépegetett...stb...

Huh,falra mászok,hogy oltsam le őket?

9hós a fiam,mászik mint a rakéta,és térden áll.80-as rucikat hord,és 10 kiló.Gombócka,nagy séróval,vagány kiscsávó,puszikat küld fűnek fának,de nem áll...Bumm....

Jópofa beszólásokra lennék kíváncsi!?


2010. jan. 3. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
nos 9 hónaposan még nem is kéne állnia. Én csak annyit mondanék hogy nem minden gyerek egyforma, mintahogy az emberek sem egyformák ők is kis emberkék. Mint pl. te sem ugatsz bele más gyerekébe...
2010. jan. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát jópofa beszólásokat nem tudok,de én ilyenkor mindig csak azt mondom,ő ilyen.nagyon értelmes,nagyon okos,és sokban többet tud mint más.én így is megtartom.mi sem vagyunk egyformák,én tudok autót vezetni te nem,én tudok angolul te nem stb.ők is mások mi is.ilyenkor általában kicsit elszégyellik magukat és szabadkoznak.
2010. jan. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szoktam mondani, hogy az én gyerekem nem olvasta a szakirodalmat, azért nem csinálja ezt és azt :D
2010. jan. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem bántásnak szánják, mindenki büszke a saját kis csemetéjére, ha valamit gyorsan megtanul, csak maximum nem a legmegfelelőbb módon fejezi ki. Nyugodtan mond, hogy a tiéd ott még nem tart, de nincs hova sietni, egyelőre inkább csak figyeli a környezetét, hogy később már tudja hova lesz érdemes menni:)
2010. jan. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

9 hónaposan még semmiről nincs lekésve a legénykéd. Mivel "szuperbabák" nem léteznek, ezért biztosan lesz majd olyan dolog, amit a te fiad fog hamarabb elkezdeni a többi gyerekhez képest... Akkor majd "visszahenceghetsz".


Bár a legjobban akkor teszed, ha egyik füleden be, a másikon meg ki az ilyen megjegyzéseket.


Különben meg az a tapasztalatom, hogy sokszor a hencegő anyukák mintegy "véletlenül" rosszul, meg tévesen emlékeznek ám a jeles dátumokra, és például az első önálló megállásnál már azt a pillanatot képesek az "első egyedül megállásnak" beállítani, amikor a járóka oldalához támasztott baba nem esett el azonnal...


Nem kell törődni velük. Az én fiamra például sokan azt mondhatnák, hogy alultáplált, mert hihetetlenül vékony, izmos, nyurga fiúcska. Nálunk a mozgás nagyon hamar ment, ellenben a beszéd csak lassanként alakul. Puszit ő is dobna, (itthon dob is) de rendkívül szégyenlős, és társaságban zavarban van. A babaúszáson nem teljesíti a kötelező feladatokat, mindig másfelé figyel, elkalandozik. Olyan, mintha nem tudná a mondókákat, pedig itthon, a négy fal között gyakran szokta mondogatni, mutogatni, csak "társaságban" nem megy... Nem foglalkozom vele, hogy más baba mit csinál, hiszen tudom, hogy abszolút nem vagyunk lemaradva. És lehet, hogy nem tudunk nagy hangon szavalni, de bárkit lefutunk 20 méteren, és még sosem sírtunk, ha víz alá kellett merülni! :)


Legyél tisztában a fiad erősségeivel, és dícsérd, legyél rá nagyon büszke! Számodra ő a legtökéletesebb kisfiú, a legnagyobb csoda a világon. Ne hagyd, hogy a sok buta, teljesítménycentrikus, sznob anyuka elkeserítsen, vagy elbizonytalanítson! Hidd el, ők is csak azzal hencegnek, amiben jó a gyerekük, de arról mélyen hallgatnak, amiben "csak" átlagos... Sajnos ilyen világban élünk. Ha mi magunk tudatosan törekszünk rá, hogy ne váljunk mi is ilyenné, akkor alán a gyerekeinknek már szebb világuk lesz. :)


Egy 22 hónapos lurkó anyukája

2010. jan. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nos:az en 9 honapos lanyomnak egy foga sincs.Ha megkerdi valaki:van.e foga,mondom nincs.Ha ugyanaz az illetö kethetente megkerdi:Na van mar neki?

Akkor az idegesitö.Akor azt mondom:Nincs,de nem is baj,nem siettetem,van idö böven...

Viszont nincs foga,most 2 napja felallt magatol,ugyanazon a napon,ahogy elkezdett maszni*

Nem dicsekszem vele,egyszerüen azt akarom mondani,van amiben levan maradva van amiben ügyesebb.

Tudod az iskolaban nem azt fogjak nezni,hogy a gyermek mennyi idösen allt fel,kezdett beszelni stb.

Ha idegesitenek az ilyen kerdesek,nyugodtan mondjad:Nem baj ha a tied nem tudja,te nem is erölteted,minden jön majd amikor a baba ugy gondolja ....

Nem tudom hany kilo a babam,nem merem,igaz mondtak mar hogy nagyon vekonyka...Erre azt tudom mondani:Nem eheztetem,eszik amennyit akar,de nem tömöm...

2010. jan. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
hát azt,hogy az semmi az enyém már ismeri a pitagórasz tételt.
2010. jan. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,volt amelyiknél kicsurrant a könnycsepp,de az utolsó megnevettetett!!!!
2010. jan. 4. 10:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!