Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Külföldön született gyermek...

Külföldön született gyermek után milyen magyarországi támogatások igényelhetőek és milyen módon?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, GYES és még egy valami kérhető, csak le kell fordíttatni a születési anyakönyvi kivonatot, de nem emlékszem már... Terhesgondozásra nem jártam.
2010. jan. 3. 07:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekégyi segélyt nem kaphatsz, mert ahhoz terhesgondozásra kellett volna járni.

GYESt csak magyar állampolgár kaphat, feltételek itt vannak.


*

A gyermekgondozási segélyre vonatkozó igényt, az „Igénybejelentés családtámogatási ellátásokra” című nyomtatványon kell benyújtani, és csatolni kell hozzá a 2. számú pótlapot.

*

Az igénylő személyazonosító igazolványa és lakcímnyilvántartó kártyája

*

Az igénylő adóazonosító kártyája

*

A gyermek(ek) eredeti születési anyakönyvi kivonata

*

Az igénylő és a gyermek(ek) TAJ- kártyája

*

Tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermek esetében csatolni kell a szakorvos által kiállított orvosi igazolást is.

*

Amennyiben az igénylő magánnyugdíjpénztári tag, be kell mutatnia magánnyugdíjpénztári belépési nyilatkozatának záradékolt példányát is.

*

Ha bankszámlára kéri az ellátás folyósítását, akkor a folyószámla szerződés bemutatása is szükséges.

2010. jan. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mar Magyarorszagon elsz? Azert kerdezem, mert legalisan csak akkor vagy jogosult barmifele tamogatasra, ha Magyarorszagon is elsz eletvitel szeruen, valamint csak azt igenyelhetsz meg torvenyesen, amit mas eu-s orszagban nem kapsz. (Tehat ha mondjuk a szuletesi orszagban mar kapsz csaladi potlekot, akkor a magyaroktol nem kerheted ugyanezt a fajta tamogatast legalisan.)

Egyebkent meg megprobalod, ha nagyon akarod, sokan csinaljak, nem tudom, hogy mennyire lehet "lebukni".

A babad magyar allampolgar? Ha igen, akkor az egesz ott kezdodik, hogy nem csak lefordittatni kell a kulfoldi szul-i anyakonyvi kivonatot, hanem a magyarokhoz be is kell jelenteni a babadat (elobb-utobb ugyis meg kell tenned, hiszen ide tartozik allampolgarsagilag), a magyar anyakonyvezeset kervenyezned kell a konzulatuson, vagy ha mar valahogy hazautaztatok akkor itthon az illetekes onkormanyzatnal.


Amit kaphatsz:

- egyszeri anyasagi tamogatas, amennyiben elfogadhatoan igazolni tudod az allamkincstar fele, hogy a terhesseg alatt minimum ot honapon at megszakitas nelkul eletvitelszeruen kulfoldon tartozkodtal, ott jartal terhesgondozasra es emiatt nincs meg a negy magyar terhesgondozasi pecseted, amit alapban kernek ehhez a tamogatashoz. En is kulfoldon jartam terhesgondozasra folyamatosan, ott is szultem, ezt kaphattam is. Az allamkincstarhoz kellett bemennem a babam magyar szul-i anyakonyvi kivonataval, tb kartyajaval, amikor elkeszult, az en papirjaimmal, valamint a kulfoldi terhesgondozasi mappam fenymasolatat vittem es a munkaltatomtol havonta kapott fizetesi kimutatast, ezzel igazoltam, hogy ott dolgoztam, tehat ott is kellett elnem, valamint irnom kellett egy nehany sort arrol, hogy kulfoldon eltem akkor, de magyar allampolgar vagyok, most mar hazakoltozok, szoval nyilatkozni kellett buntetojogi felelossegem tudataban.


-Gyes: ez is alanyi jogon jar, nem kell, hogy magyarorszagi munkaviszonyod, vagy akarmid legyen hozza, arra viszont szukseg van szinten, hogy jelen pillanatban itt elj es mas eu-s orszagban ne kapj parhuzamosan ugyanilyen tipusu tamogatast. A mak honlapjarol letoltheted az igenylolapot, a te irataiddal (talan a ferjed irataival es hazassagi anyakonyvi kivonattal), valamint a babad MAGYAR taj kartyajaval, szuletesi anyakonyvi kivonataval egyutt kell eljuttatnod a makhoz. Jok a fenymasolatok, de mivel kulfolni tortenetrol van szo, igy jobban jarsz a szemelyes ugyintezessel, mert bonyolultabb, mint a mo-i szuletesnel.


-ugyanezekkel a feltetelekkel csaladi potlekot is igenyelhetsz.


Egy biztos: ha magyar a babad, akkor ezekhez mindenkeppen kell a magyaroknal is anyakonyveztetned, illetve taj kartyat csinaltatni neked, mert azzal kezdodik mindharom tortenet, hogy ezeket be kell mutatni.


Ha nem magyar allampolgar a baba, akkor nem tudok nyilatkozni, a MAK honlapjan olvass utana.

Sok sikert!

2010. jan. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!