Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » én írországban élek, azt...

én írországban élek, azt szeretném meg tudni hogy a fiamnak aki 1 honapos a magyarországi papirjait mennyi idö alat tudom elintézni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 20. 21:25
 1/5 anonim válasza:
Ha van magyar születési anyakönyvi kivonata,akkor már megy minden gyorsan.Itthon az okmányirodába kell neki kérni személyiszámot,amivel együtt kapja a lakcímkártyát is.Ez kb 1 hét.Utánna azzal lehet intézni a személyit,vagy útlevelet,ha akarod.A TAJ kártyát,és adókártyát hivatalból kiküldik,be sem kell menni érte.A lassú munkamenet miatt minden papír kb 1 hónap alatt megvan.Én ugyanebben a cipőben jártam,mindenhová bementem sokszor feleslegesen.Sok sikert!
2010. aug. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a gyors választ!és az anyakönyvi kivonat az menyi idö allat lett kész neked?mert én még irben vagyok most készülök hazza azért akorok tisztában lenni a dolgokkal.elöre is köszönöma segitséget...!
2010. aug. 20. 21:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem tavaly januárban született a kisfiam Írországban. Februárban kértem meg az anyakönyvi kivonatot és az útlevelet. Június 6-án mentünk haza, azon a héten jött meg minden. Már telefonáltam mindenhova, de nem tudtam megsürgetni. Senki nem tudott semmi biztosat mondani, szerencsénk volt, hogy időben megérkezett.

Lehet hogy ha otthon vagy akkor gyorsabb.

Azt hiszem hogy ha Ír állampolgár lenne, akkor hamarabb kapná meg a papírokat. :)

2010. aug. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Érdemes otthoni címre kérni a papírokat,mert akkor gyorsabb.A követségen,mikor megigényleg a magyar állapolgárságot + szül.any.kivonatot,akkor vigyél magaddal 3 fényképet,és kérj egyszeri utazási engedélyt.Azt rögtön ki is adják,ha viszed a repjegyet is,hogy hazautaztok.Itthon pedig már mindent el tudsz intézni,mihelyt megvan a lakcímkártyája.
2010. aug. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszike mindenkinek a válaszokat!
2010. aug. 21. 15:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!