Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 32hónapos kisfiúnak miket...

32hónapos kisfiúnak miket illik már tudni/mondani?

Figyelt kérdés
Mekkora szókincse kéne, h legyen. Tudnia kéne már mondókákat, verseket egyedül?
2010. jan. 2. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém teljes, helyesen ragozott, összetett mondatokban beszélt. Az összes nyelvtani forma előfordult nála. Néha néha magázodva is mondott miondatokat ha például ő volt a boltos én a vevő. De ez nem jellemző.

Szókincse pár ezer szó biztos volt (húsz hónapos korában egyszer összeírtam, akkor használt úgy 500 szót), szinonímákat is használt már. Tudott mondokákat, verseket bár inkább rövideket.

2010. jan. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

2 évesen 500 szó???Ügyes gyereked van az tuti!


Egy majd 3 évesnek már igen tudnia kell mondókákat, énekeket, verseket!Nem bonyolultakat, de egyszerűeket minden kép!

Ennyi idősen már tiszta mondatokba kellene beszélnie, és ragozva!Pl:Elmegyünk a mamiékhoz!Voltunk boltba!Stb..!

2010. jan. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
simán van annyi, én leültem, leírtam amiket mondott és megszámoltam. Lehet ha te is ezt csináltad volna meglepődtél volna hogy van annyi. Tök hétköznapi szavak: apa, anya, cica, nyit, zár stb. Semmi extra. Nem tűnik annyinak de összejön.
2010. jan. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy ekkora gyereknek már legalább 15 darab minimum négysoros mondókát kell tudnia, legalább 5-600 szót kell, hogy mondjon és 90%-ban helyesen ragoznia. Tudnia kell minden, a lakásban található tárgy nevét. Ha kérdezik, meg kell tudnia mondani, hogy mivel mit kell csinálni. Tudnia kell a leggyakrabban előforduló járművek nevét, állatok nevét, és azt, hogy milyen hangot adnak ki. Tudnia kell a saját teljes nevét és lakcímét. Min. 5 dalt tudnia kell. (Kiskarácsony pl.)

Tudnia kell az irányokat (fel-le-mögötte-alatta). Tudnia kell köszönni, többféle módon. (szia, csókolom stb)

Min. 10-20 ismerős ember (akikkel találkozik, vagy akiknek háromnál többször hallja a nevét) nevét kell tudnia emlékezetből. Egyedül kell tudnia már kezet mosni, ha elé teszik a lavórt, szappant és törölközőt.

Pedagógus vagyok, évekig bébiszitter, bölcsödei dolgozó, óvónő voltam. Ez az átlag. Aki ezeket nem teljesíti, azzal vagy nem törődnek eleget, vagy fejlődési bibi van.

A szobatisztaság ilyenkor még kialakulóban van, de 36 hónapos korig már ki kell, hogy fejlődjön. Hat éves korig kisebb pisis baleset belefér.

2010. jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezeket a feladatokat szintén tudnia kell a 31-33 hónapos gyereknek:

-a gyerek tudja a személyi adatait (őt, szüleit hogy hívják

-Építsen tornyot, kérje, hogy a gyerek csinálja ugyanezt

-számlálgassák a kéz ujjait, számoltassa a gyereket (5-ig tudnia kell számolni, s használni azt)

-tudnia kell a napszakokat, hogy mi van most

- helyiségek nevét kell tudni, és megnevezni

- zoknikat vagy kockákat párosítani színek szerint

-gyümölcsöket tudjon megnevezni (legalább 18-20-at)

-kézenfogva táncoljon szülőjével jobbra-balra-sarokra

-Csevegjenek telefonon, beszélgessenek mintha a szülő lenne a nagyi

-kopogjon a gyereknek ceruzával egyszerű ütemet, a gyereket kérje, hogy utánozza

-a nap folyamán számlálgassanak meg mindent (5db-ig)

-rajzoljon már körbe sablonokat


Tapasztalataim mellett ebből a forrásból való, tehát szakember állította össze egy átlagos gyerek számára (Deákné B. Katalin) 102.oldal

2010. jan. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Az én fiam 31 hónapos, a fent soroltakat mind tudja, a barátnőm kisfia úgyszintén, ő két héttel idősebb nála.

Ismerek olyat, aki még nem tart itt, de ott az a baj, hogy keveset törődnek a kicsivel, vagy rövid próbálkozás után ráhagyják.Nagyon sajnálom az olyan kicsiket. :-(

Miért tetted fel a kérdést? Esetleg hiányolsz valamit a csemetéd fejlődésében?

2010. jan. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az említett könyvet ismerem, Taníts engem, Anyu a címe, én évek óta használom.

Szép hetet!

2010. jan. 3. 16:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!