Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor védi az újszülöttte...

Most akkor védi az újszülötttet az oltás, vagy nem?

Figyelt kérdés
Beoltattam magam h1n1 ellen, és már mindenfélét hallottam, hogy védi őt pár hetes koráig, vagy hogy az anyatejben megkapja a védettséget. Máshol meg azt olvastam, hogy egyáltalán semmit nem védi őt. Most akkor hogy is van ez?
2010. jan. 2. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Én mindenhol úgy hallottam, hogy ha a szülés előtt legalább 2 héttel megkapod az oltást, akkor a babád fél éves koráig védett lesz.
2010. jan. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
Én meg úgy tudom hogy ha szoptatod ő is védettséget kap kb. 1 éves korig, viszont ha akkor oltattad be magad amikor még a hasadban volt akkor nincs védettség.
2010. jan. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
A védőnő azt mondta, hogy nem megy át az anyatejjel, nem védem, a gyerekorvos meg az ellenkezőjét. Szerinte az anyatejjel megkapja az ellenanyagokat. Végül a szívemre hallgattam, és beoltattam magam. 9 hós kislány anyukája
2010. jan. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Nekem a gyerekorvos és a védőnő is azt mondta, hogy a gyerek az anyatejjel megkapja az ellenanyagot. Én is beoltattam magam. 2 hónapos baba anyukaája.
2010. jan. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Véd !
2010. jan. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem véd.
2010. jan. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát ez az? Akkor most mi van? Én még terhesen oltattam be magam, nem szoptatás alatt.
2010. jan. 2. 22:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Én szülésznő vagyok és TUDOM biztosan, hogy csak akkor véd, ha terhesen megkaptad a szülés előtt legalább 2 héttel, tehát az 1.-nek van igaza. Az anyatejjel sok immunanyag átmegyed, DE ez NEM!!!! Tehát a szoptatás a H1N1-től NEM véd, csak ha terhesen beoltattad magad. Ezt a klinikai genetikus-nőgyász professzor mondta a munkahelyemen.
2010. jan. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!