Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 2éves babához jön a tesó,...

Ha 2éves babához jön a tesó, mennyire nehéz a két kicsivel?

Figyelt kérdés
25hó lesz közöttük,és érdekelne azoknak a véleménye akiknek két ilyen picije van..
2010. jan. 2. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a két nagyobb között 1,5 év, a kisebb és az ikrek között 2 év van.Az elején kicsit nehezebb,de nem kezelhetetlen a dolog,elég gyorsan össze lehet rendezni a gyerekeket,pont azért,mert nem olyan nagy köztük a korkülönbség.Én jól bírtam,és nem bántam meg,pedig az elején 4db 4 év alatti gyerekem volt.:))
2010. jan. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nekem 2 éves a fiam 2 hós a lányom.

Attól is függ milyen természetű a második baba. Az én lányom nagyon nyugis már a kezdetektől.Én nagyon féltem hogy mi lesz ha annyit sír majd mint a fiam, aki nagyon hasfájós volt és igazi 2 emberes baba...

Első pár hónapjában szegénykém csak sírt, evett és aludt felváltva.

Szerencsére a csajosom nem ilyen, ő eszik 3-4 óránként már az elejétől, alszik, mosolyog már 4 hetes kora óta, öröm vele az élet :))

A kisfiammal nehezebb, igazi hisztis-dacos 2 éves korát éli. Sajnos még nem is beszél ráadásul, ami megnehezíti a dolgokat mert sokszor attól is ideges ha nem értjük amit akar.

Sok olyan barátnőm van akiknek ilyen kicsi a korkülönbség. Egyik barátnőmnél pl.2 lány van, de a nagyobb már beszél, szinte szobatiszta és rendesen az asztalnál már velük eszik, így azért valamivel könnyebb, mert már érti amit mondanak neki, és válaszol is hogy mi a baj vagy mit szeretne.

Az én fiam még hajlandóságot se mutat a szobatisztaságra vagy a normális evésre, úgyhogy ha ez igy marad akkor nemsoká kicsit nehezebb lesz, kettőt etetni, kettőt pelenkázni (ugye az most is igy van).

Egy másik barátnőmnél meg a második baba lett nagyon hasfájós (kisfiú ő is) na ő eléggé kikészült ebben a fáradtságtól de már náluk is jobb a helyzet mert mostmár a kicsi is 4 hós.

Szóval van nehzézsége az tuti, de nagyon jó is hogy szinte egykorúak:)

Ja és sok függ attól is h van e segítséged nagyszülők, tesók akármi.

Nekünk pl. egyáltalán nincs és a férjem is alig van itthon, annyit melózik sokszor még éjszaka is ill. hétvégén.

És mégis itt vagyok :))

2010. jan. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22 hós volt a lányom, mikor született a fiam. a lányom nagyon jó, míg a fiam nagyon rossz alvó volt, és ezt tartják már 2 éve. nagyon nehéz eleinte, de amint ráhangolódsz, kialakul az új életritmus, könnyebb. jó, ha van segítség. mindig lessznek könnyebb nehezebb hónapok. az biztos, h így tanulják meg, hogyan kell alkalmazkodni, türelmesnek, figyelmesnek lenni. sokszor előfordul mindkét részről féltékenykedés, rosszalkodás, de szerintem ez nagyobb korkülönbség mellett is megvan. most a kicsi már 2 éves, a nagy majdnem 4. benézek a szobába: játszanak, veszekednek, nyúzzák egymást, sírnak, nevetnek... de IMÁDJÁK EGYMÁST. nem szeretnek egymás nélkül lenni. hidd el, nehéz ez ilyen kis korkülönbséggel is, és nagyobbal is....de megéri. anyagilag is.
2010. jan. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek,akkor egy kicsit megnyugodtam:)
2010. jan. 2. 15:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk 19 hónap van a csajok között én is nagyon féltem,és sokan riogattak is,de (eddig legalábbis) kellemesen csalódtam... :) A nagyobbik 2 éves múlt,a kicsi 6 hónapos.Biztos tényleg sok múlik azon is hogy milyen természetűek a gyerekek,nálunk szerencsére egyik se volt soha hasfájós,és elég jó alvókájuk is van.Az első pár hétben azért jól jött egy kis segítség,de aztán amint össze szoktunk,kezdett beállni a rend,onnantól megy minden mint a karikacsapás... :)

2010. jan. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekm 4,5 éven belül született meg a három lányom nagoyn jó velük kicsit fárasztó volt de msot már megszoktam és nem cserélném el sőt ha újra kezdheteén akkor is így csinálnám, vagyis mégse a harmadik babónk előbb kellett volna hgoy szülessen (sajnos 2 babát elvesztettünk azért lett ő egy kicsit később
2010. jan. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!