Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan lehet tudni hogy megy...

Honnan lehet tudni hogy megy a baba hasa? Mit kell figyelni?

Figyelt kérdés
Most 6 hetes a baba és tápszert váltottunk,mert azt gondoltam hogy megy a hasa és másik kajcsit írt fel a dokinéni.Amúgy szoptatok is csak kevés neki a tejcsi.Kíváncsi lennék hogy miből lehet azt gondolni hogy megy a babuci hasa,hogy jól gondoltam e?
2010. jan. 1. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a hasmenés tünetei a következők voltak: napi több kakis pelus, a kaki csak lötyögött a pelenkában, nem tudta beszívni, ezenkívül elég büdi volt.
2010. jan. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát sajna ma este is onnan tudtam hogy bekakilt hogy szaga volt pedig ha jól tudom ilyenkor még nem kéne neki szagának lenni ugye?Vagy létezik hogy a tápszertől van szaga?Volt olyan is hogy amikor tisztába tettem akkor kakilt és állt a pelusban a kaki,nem szívta be,meg rendesen hallani lehetett hogy épp csomagot készít úgy trottyolt,és igen egy nap több kakis pelus is volt.

De most hogy váltottunk tegnap óta ma volt először kaki és kicsit mintha nyúlókás lett volna.Az hogy ma este volt először kakija az normális tegnap este óta?Vagy lehet a tápszertől?

Köszönöm amúgy hogy válaszoltál és bocsi hogy hosszú lettem de nagyon kíváncsi vagyok hogy jól ítéltem e meg a dolgot?!

2010. jan. 1. 22:56
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Olyat még nem hallottam, hogy ha bekakil,akkor nincs szaga, pedig négy felnött gyerekem van.
2010. jan. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jól ítélted meg, nekem is ezek voltak a tünetek és a védőnő látta a kakiját, ő mondta hogy ez hasmenés. Kakiszag és kakiszag között is van különbség. A hasmenéses kaki nálunk savanyú szagú volt. Mi is váltottunk és a 4. tápszer és folyamatos nyálkás hasmenés után kiderült, hogy tejfehérje allergiás a babám. Azóta speciális tápszert kap, most 4 hónapos és székrekedése van. Úgyhogy cseberből vederbe.
2010. jan. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és az 1. és a 3. is én voltam :)
2010. jan. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

6 hetes babának még tisztulnak a belei igy a színe,állaga is változik.

Ha hasmenése van akkor akár 10-15 percen belül 2-3 pelust is cserélned kell.Ilyen pici babánál folyékonyabb a széklet (kivéve ha szorulásos szegény) majd ha hozzátáplálsz akkor kezd szilárdulni.

2010. jan. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló most nem sértőleg mondom de ha már van négy felnőtt gyereked akkor tudhatnád hogy eleinte a babák nem kakilnak büdöset.Főleg ha anyatejesek.
2010. jan. 2. 20:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!