Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire kell figyelni, amikor...

Mire kell figyelni, amikor beszerzem a baba első cumiját, cumisüvegét?

Figyelt kérdés

A terhességem végén vagyok, szeretnék venni egy cumit és egy cumisüveget a babának, de az eddigi egyszeri nézelődésemkor akkora kínálattal találkoztam, hogy csak hüledeztem. Mivel nem vagyok egy vásárolgatós típus, így szeretnék már célirányosan menni legközelebb.

Mégis melyik fajtát válasszam és mi a különbség a különböző cumisüvegek között? Újszülöttnek melyik a legalkalmasabb cumi?

(Még mielőtt támadás érne: szoptatni szeretném, nem tápszerezni és nem úgy tervezem, hogy egész nap cumi fog lógni a baba szájából, csak hogy elhallgattassa, de úgy gondolom, hogy ez a babához hozzátartozik, szeretném, ha lenne itthon.)


2008. okt. 8. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sok ismerőst megkérdeztem és ált. az Aventot ajánlották.Nekünk is ez vált be.Ebből csak azért,hogy legyen otthon elég 1 125ml üveg,ehhez 1 lyukú cumi van,játszócumiból pedig a 0-3 hóig használható,de átlátszót ne vegyél,mert azt mindíg keresni kell:)
2008. okt. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2008. okt. 8. 16:45
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi Tommee Tippee-t vettünk. 2 db. volt egy dobozban és az ára is tűrhető. Mellbimbóra hasonlít a cumija, állítólag ezért nagyon előnyös. Nekünk bevált, bár nem kellett sokáig, talán 2 hónapot. Csak anyetejet kap, nem fogad el semmi mást, így már nincs használatban.

A játszócumit viszont szereti, ha nagyon muszáj a szájába adom, megnyugszik tőle... Abból az első HAM-os volt, latexos 0-3.

2008. okt. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Mi is az Avent cumisüvegeket használjuk, lehet kapni nagyobb boltokban csomagban is, amiben van egy kicsi meg egy nagy üveg és hozzá mosókefe is. Annyi elsőre bőven elég. Cumiból szerintem minden baba azt szereti meg, amilyet először kap. Mert többféle alakú van. Az én fiam a fogszabályozósat szereti, de van akinek teljesen szimmetrikus van, szóval lehet válogatni. Elsőre a legkisebbet kell megvenni. Jó a szilikon és a latex is. A szilikon jobban ellenáll a hőnek (ugyebár eleinte ezeket ki kell főzni), a latex pedig a rágásnak. A szilikont szét tudja rágni némelyik baba, a latex viszont pár hónap alatt ragacsos lesz. Végülis mindegy, időnként mindegyiket le kell cserélni.

Üdv

Polly

2008. okt. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Játszócumiban sajnos nem tudok mit mondani, mert a kislányom nem cumizik. A baba-mama csomagban volt egy MAM-os, de nem igazán használtuk, nem kellett neki.

Cumisüvegből én is az Aventot ajánlanám. Nekünk iszisüvegnek MAM van, barátnőmtől kaptam, de nem szeretem annyira, mert igaz, h atomjaira szét lehet szedni és alaposan kimosni, de ha nem tekered erősen össze akkor folyik. Ha meg jó erősen összetekered, akkor meg díjbírkózónak kell lenned, hogy szét tudd szedni...

Tápszernek és kajának Aventot használunk, nekünk bevált és nem olyan horror az ára. A legpraktikusabb tényleg, ha csomagban veszed, amiben van egy nagyobb meg egy kisebb. Boldog babázást :)

2008. okt. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az Aventre szavazok.5 hós a babám,első perctől azt használjuk,és még soha semmi gondom nem volt vele.Mi Chicco cumit használunk fogszabályzós,latex.Arra figyelj,h olyan cumihoz próbáld szoktatni amit szinte mindenhol lehet kapni(Avent,Nuk,Mam stb.)Mi néha gondban vagyunk,mert a Chicco termékek elég kevés helyen kaphatók,ráadásul fogszabályzósból(csepp alakúból,és kerek fejűből sok van!) egy féle mintájút hoznak be az országba(lánynak rózsaszín szívecskés,fiúknak kék autós).Most találtam a net-en egy németországi boltot,akiktől tudok rendelni nagyon édes mintásakat.
2008. okt. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!