Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon-nagyon-nagyon anyás babák?

Nagyon-nagyon-nagyon anyás babák?

Figyelt kérdés

Kisfiam iszonyat módon anyás(már picibaba kora óta), és egyre durvábban (13 hónapos). Én vagyok vele a legtöbbet és sok dolog közrejátszik (apa dolgozik, nagyszülők "sehol", így senkire sem tudtam rábízni még soha).Mindig velem van, ölel, bújik, mászik az ölembe,puszil stb., ezzel nincs gond, de ezt éjszaka is igényli, kiságyban alszik, de rossz alvó amúgy is, jönnek a fogai,sír hogy anya,anya. Kiveszem, magam mellé, totál belémbújik, ölel éjjel is. Én nem is bánnám, de félek hogy nagyon mimóza lesz. A barátnőm kislánya nem félős, eljátszik egyedül, nem sírós, elvan az anyja nélkül simán, a fiam az ellenkezője. Egyébként barátságos, okos, nagyon vidám kisfiú, de borzasztóan hozzám van nőve, az egész család meg sajnálkozva csóválja a fejét(hogy milyen gyerek lesz belőle...igazuk van?de mit tehetnék? más anyuka, hasonló gyerekekkel? mikor múlik ez a nagyon anyás korszak?

bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, és köszönöm a válaszokat!!


2010. jan. 1. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Az en fiam 3 ho-s, de en is felek, h kesobb gond lesz. Kulfoldon elunk, rokonok nelkul, igy nalunk sem szokik hozza a csaladhoz, keves baratunk van. Vitted jatszohazba v. kozossegbe? Ott is csak te vagy neki? Egyebkent a fiuk anyasak nagyon. Ferjem noverejenek 2 fia van es ok is mas orszagban elnek: a nagy mar 10 es u.olyan volt, mint a kicsi: aki most 5, pelenkas es cumi a szajban, na persze anyu nelkul sehova. Ijeszto, de az anyuka sem akarja, h levaljon rola, viszont azonnal megszerette az ovit! A nagy pedig egy igazi belevalo srac lett, szoval ne aggodj, de azert en meprobalnam tobbszor gyerekek koze vinni pl. Szokja, h nemcsak te vagy.
2010. jan. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%
Mivel pici kora óta magadhoz szoktattad,lehet,hogy még évekig anyás marad.Hiába mondanám,hogy nem kellett volna magadhoz szoktatni,ez már nem segít.A baj majd akkor lesz,ha ovodába kerül.Akkor nagyon nehezen fog beszokni.Most már nem nagyon tudsz mit tenni.Ha nem engeded,hogy állandóan hozzádbújjon,akkor hisztizni fog.És elég sok idő lenne,mire leszokik az anyujáról.
2010. jan. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Szeretgesd nyugodtan,lesz majd amikor visszasírod ezeket az időket.:)Ha közösségbe kerül,úgyis eltávolodik tőled kicsit.A lányaim-ikrek-ilyenek voltak,senki mással nem játszottak a játszótéren,idegenre rá se néztek-szó szerint-,bekerültek az oviba,villámgyorsan beszoktak,és egy csomó barátot szereztek.

A családod meg...milyen gyerek lesz belőle?Normális,szeretetreméltó,okos,kedves,érzékeny.És ez miért baj?Nem attól lesz az anyjától kevésbé függő,h elhajtod magadtól,ez vérmérséklet kérdése.Semmivel sem ér kevesebbet,mint a szomszéd egyedül játszó,anyját nem hiányoló gyereke.Nem tudom akartok-e testvért,de az jót tehet ilyenkor,és járhatok sokat közösségbe.

2010. jan. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Járunk játszóházba, közösségbe, gyerekek közé is, és eljátszik velük, de egy idő után elkezd keresni és jön oda hozzám.

Nem szoktattam magamhoz, ez nem egy direkt folyamat volt, hanem nem volt más lehetőségem. Anyukám beszámíthatatlan,mert iszik stb, anyósomnak esze ágában sincs a fiammal foglalkozni. Apa sokat dolgozik, de törődik velünk a szabadidejében sokat. Imádom a fiamat, semmi gondom azzal hogy most ilyen anyás, egyedül attól félek, hogy később nehezebb lesz így neki pl. az ovi stb.

2010. jan. 1. 11:31
 5/8 A kérdező kommentje:
Márciusban lesz egy házfelújítás nálunk és igen, utána jön a tesó, már most is csak úgy immel-ámmal védekezünk. Ettől is félek picit, hogy rosszabb lesz a helyzet, ha megszületik, de bár úgy lenne, hogy inkább segítene neki megszokni, hogy nem csak Ő van anyának.
2010. jan. 1. 11:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Majd meglátod hogy mennyire fogja szeretni a tesóját!Ha már ilyen ifjoncon is fontos a szereteted számára.Légy türelemmel,és ne aggódj,szerintem az anyás babák lesznek a legszilárdabb jellemű felnőttek...és hát ez a cél.A fiam is ennyi idős,és mi is mostanság kezdtünk a kistesó megalkotásának.A fiam ha el is távolodik tőlem pár méterre,percenként ellenörzi hogy ott vagyok-e,rám nevet és játszik tovább.Éjjelre össze bújunk,és ölel,szorít,ha felébred megkeresi az arcom és puszit ad,majd alszik tovább.Pedig ő minden nap találkozik nagyszülőkkel,idegenekkel,rokonokkal,és még is anya a mindene.Anyum mesélte hogy a fiai (4fiút nevelt) mind ilyenek voltak,és most hogy felnőttek,egyik se sír a mamiért :) és hogy meddig tarthat ez az időszak? Szerintem úgy 7-8 évig! Utánna a fiúk az apa felé fordulnek,de kitudja!
2010. jan. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon boldog lennék, ha tesókáját is ennyire szeretné!:)

Majd meglátjuk....

2010. jan. 2. 10:46
 8/8 Zsöff85 ***** válasza:
100%
Minél inkább megkap téged, amikor szüksége van rád, annál önállóbb lesz később. Ne hasonlítgasd máshoz, nincs 2 egyforma gyerek. Add meg neki amit igényel, megtérül hidd el.
2017. aug. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!