Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvásproblémára adna valaki...

Alvásproblémára adna valaki ötletet? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés
13 és fél hós a lányom. Este összebújva alszunk el, azzal nincs is gond. Eddig ugyanúgy altattam délután is, már csak egyszer alszik nap közben. Az a gondom, hogy már nem akar így elaludni, szerintem azért mert hozzászokott anyuéknál (ott laktunk, nemrég költöztünk külön) lehúztam neki a redőnyt és sötét volt. Itt nincs redőnyünk, csak sötétítőfüggöny, amivel közel nem tudok sötétet csinálni, főleg verőfényes napsütésbe. Szóval nem tudom újabban elaltatni, egyszerűen mintha nem lenne álmos. Nem dől ki a sorból, akkor egész nap fut, és nem is látszik álmosnak. Viszont ha kiviszem babakocsival sétálni ugyanebben az időben, a harmadik szomszédnál alszik, beleteszem az ágyába és 2 órát szunyál kb. Kb egy hete csinálja ezt. Ugy gondolom szüksége van még az alvásra, ha két órát tud aludni és után még az éjszakát is végigalussza, de akkor miért nem alszik el itthon úgy mint pl még egy hete?
2009. dec. 31. 22:02
 1/6 anonim válasza:

Szerintem a helyváltozás zavarta meg egy kicsit, kell neki egy kis idő, míg megszokja az újdonságokat. Ha nagyon álmos lesz, úgy is el fog aludni, ne aggódj, az én fiam is ezt csinálja!

13 hós

2009. dec. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De miért most? Két hónapja költöztünk, eddig nem zavarta a dolog, ráadásul nem új neki a hely, mert amikor épültünk minden nap órákat voltunk itt, ismer minden sarkot, belakja a házat. És azért szeretném ha aludna még egyszer nap közben, de nem akarom rászoktatni hogy ezt csak babakocsiban tegye.
2009. dec. 31. 22:39
 3/6 anonim válasza:
Valamiért úgy vettem ki a szavaidból, hogy most költöztetek... Az én fiam is egyszer alszik napközben, szerintem egy ennyi idősnek elég ez. Kitalálta, hogy délelőtt alszik, csak 1 órát, utána már nem. Ilyenkor szoktam vele játszani ebédig, és, ha megebédelt, 1 körül, simán alszik kb fél4-ig.
2009. dec. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyszer alszik már kb 9 hós kora óta, ez nem is baj. És most költöztünk két hónapja. De miért csak most nem akar aludni egyszer sem???? EGyszerüen nem dől ki. De ha mégis elalszik (újabban babakocsiban)két órát is tud aludni, és éjjel is alszik után rendesen. Nem értem!
2009. dec. 31. 23:48
 5/6 anonim válasza:
Szerintem, ha nem nyűgös, akkor nyugodtan ráhagyhatod, amúgy éjjel mettől meddig alszik?
2010. jan. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tegnap pl délután is elaludt két órát kb, és éjjel meg este fél 10től reggel 9ig aludt. Ha nem alszik du, akkor is kb így, vagy így se alszik.
2010. jan. 1. 14:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!