Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikres anyukák! Hogy "szoktattá...

Ikres anyukák! Hogy "szoktattátok" le a babáitok az éjszakai etetésekről?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hat hónaposan kicsit sokszor kelnek fel, és kétszer kell őket még mindig megetetni, pedig szerintem már elég lenne, amit napközben esznek. Persze, nem az a bajom,hogy felkelnek éjszaka, hanem, hogy akkor esznek. 3-4 óránként. (este 7-8 körül van a vacsi, utána még 22-23 körül is megesznek egy nagy adagot és 3-4 körül is, majd reggel 6-8 között is) Az orvosom is azt mondta,már elég lenne, ha csak este meg reggel ennének.
2009. dec. 31. 08:15
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Ha a gyerek éhes, akkor meg kell etetni, függetlenül attól, hogy mit mond az orvos.

Viszont megpróbálhatod, hogy éjjel csak etetsz, se nem pelenkázod öket, se nem veszed fel, nem csinálsz világosat (csak egy pici lámpát kapcsolj be, hogy te még lásd öket, de ök ne nagyon lássák a szobában lévö tárgyakat). Igy az éjszakai etetés nem "érdekes", ha csak szórakozásból kelnek fel, akkor igy abbahagyják. HA viszont továbbra is rendesen esznek, akkor ilyen módszerrel etesd öket. Ha már nem lesz rá szükségük, akkor abba fogják hagyni, csak nagyon fontos, hpgy az éjjeli etetés ne legyen érdekes, csak "feltöltés".

Nekem az ikreknél ez a módszer bevált (Meg a másikaknál is).

2009. dec. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én orvosom meg azt mondta,h ha nekem nem teher,nyugodtan szoptassam őket éjszaka,ha igénylik.Én nem szoktattam le őket erről,kb 2 éves korukra értek meg arra,h átaludják az éjszakát,azóta ébredés nélkül alszanak éjjel.

Bár ha jól veszem ki a szavaidból,tápszeresek,az valószínűleg máshogy van,de ha ennyire éhesek,akkor valószínűleg szükségük van rá.

2009. dec. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
5 hónapos koruktól nem ébredtek este.
2009. dec. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én első perctől kezdve úgy csináltam, ahogy az első válaszoló írta, 6 hetes korától már nem kelt fel éjszaka enni. most 9 hónapos.
2009. dec. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ja, azt nem láttam, hogy ikrek, nem tudom, mennyiben más a dolog, valamivel biztosan nehezebb, mert ha az egyik át is aludná, a másik tuti felébreszti, nehezebb. bocs, ebben az esetben nem tudom, mennyire működik az első válaszoló által leírt módszer. :(
2009. dec. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, és a harmadik is felébreszti a másik kettőt...

Nem kapcsoltam én se soha lámpát, nem pelenkázok már hónapok óta (nagyobbat adok rájuk, simán bírják), ha az egyik felsír, átviszem a másik szobába, hogy a másik kettőt ne ébresszük fel, meg is eszi ált. utána pedig könnyen visszaalszanak.

Akkor tényleg éhesek, nem megszokásból esznek (mert a dokik szerint ilyenkor a szervezet hozzászokott a vércukoremelkedés miatt és jelez, hogy hé, itt az ideje enni. De le lehet őket szoktatni erről. És le is kellene, mert jó lenne, ha ilyenkor pihenne a gyomruk is egy kicsit. Ez szerintem is így lenne jobb, mármint ha pihenne egy kicsit, mert egy pár héttel ezelőtt pl. az egyik hányt, kivittük az ügyeletre és azt állapították meg, hogy túl lett terhelve a gyomra. Valószínűleg pont ezért,mert ennyiszer esznek. egy nap min. 7-szer.

Kiszámoltam a napi adagjuk "elvileg" 180 ml körül lenne, ehelyett ők csak 150-eket esznek meg napközben, éjszaka pedig 200-akat. Nem lehet, hogy ez a bibi? Napközben keveset esznek, és ezért lesznek éhesek éjszaka?

2009. dec. 31. 09:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is javasolták, hogy szoktassam le őket az éjszakai evésről (tej helyett adjak egy kis teát vagy csak ringassam egy kicsit aztán tegyem vissza a kiságyba, vagy ne is én vegyem fel, hanem apa), de nem tettem, mert tényleg sokat szopiztak, nem csak megnyugtatásként kellett nekik. Most 6 és fél hónaposak és az egyikük már 3 napja egyáltalán nem kel fel enni, a másikuk pedig még mindig 2-szer szopik az éjszaka folyamán, de nem bánom, ha egyszer kell neki az anyatej.

A mennyiségekkel nem tudsz mit kezdeni, hisz ők elvileg mindig annyit esznek, amennyire szükségük van.

Szóval kitartás!

2009. dec. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáltál már adni nekik tejpépet vagy Sinlac-ot? Ha fürdetés előtt ezt eszik, majd fürdetés után még kapnak tejet is, elvileg jobban megtelik a pocijuk.

Egy próbát megér!

2009. dec. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!