Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak vele? Elkapattuk...

Mit csináljak vele? Elkapattuk volna? Nagyon hasfájós volt és sokszor felvettük, mikor sírt.

Figyelt kérdés
4 hetes a babánk és z a gond, hogy kézben jól elvan, de amint letesszük, elkezd sírni. De olyan szinten, hogy vörösödik a feje. Este is elalszik, lerakjuk, majd 5 perc múlva felébred.
2009. dec. 30. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Még nagyon pici a babátok! A hasfájás még nem múlik 4 hetes korban. Ilyenkor nagyon sok dédelgetésre van szüksége egy ilyen pici babának. Nincs elkapatva, ne aggódj! Az majd csak később lehetséges, szerintem 6 hónapos kor után.

Adjál neki valamit hasfájásra. Anyatejes vagy tápszeres?

2009. dec. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
anyatejes,csak azt kap.segítségnek pedig infacolt.valamennyit használt,de lehet veszek még angol vizet.azért gondolom az elkapatást,mert ölben sokszor abbahagyja a sírást.viszont nem bírom hallgatni,mikor keservesen sír.
2009. dec. 30. 15:17
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Egy ekkora baba még nem manipulál! Ha sír, valami baja van vagy hiányzik neki a közelséged. A hasfájós korszak kb. 3 hónapos korig tart. Azzal nem lesz elkapatva, ha felveszed, megdajkálod, megnyugtatod, ha sír. 9 hónapon keresztül érezte minden rezdülésed, most meg egyedül van egy számára hatalmas ágyban.. Ha sír, vedd fel, fektesd a mellkasodra, hamar meg fog nyugodni, akár el is alszik. A hasfájásra meg ki kellene próbálni valamit, mert biztosan segítene neki, kár szenvedni hagyni.
2009. dec. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Próbáld tornáztatni, masszírozni a kis pociját, az is szokott segíteni. A cseresznyemag párna (meleg) is jó.
2009. dec. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Első vagyok. Nem is kell hallgatni a sírást, nyugodtan vedd fel! Dédelgesd amennyit csak tudod és igényel, hamar vége ennek a korszaknak. 4 hetesen még az anyjuk test melegére van szükségük. 9 hónapig együtt voltatok, hallotta minden szívdobbanásodat, nagy trauma neki a szétválasztás! Éjszaka nem lehet hogy éhes? Nem azért ébred? Amúgy meg még nem tudja megkülönböztetni az éjszakát a nappaltól.

Szerintem nincs semmi gond a babáddal. Ilyenkor még 24 órából 48-at igényelnek a babák:-)

Jó babázást!

6 hónapos kisfiú anyukája

2009. dec. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Bugyoláld be a pociját az hasznos. Lányom 5 hónapos koráig volt hasfájós, addig csak kézben volt el, sőt rajtam aludt hason fekve, így tudott csak aludni éjszaka, mert úgy melegítettem a pociját. Neki nem használt semmilyen készítmény, a hasmasszázs egész jó volt, pocimasszázs krémmel. Meg próbáld tornáztatni. Napközben tedd hassal az alkarodra, úgy ki tudja magát pukizni, és még melegíted is. Én kb 5 hónapos koráig így cipeltem, alig tudtam letenni, de megoldottam mindent félkézzel is:)))
2009. dec. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Infacolt kap,masszírozom a pociját,tornáztatom is,meg az alkaromon is szokott feküdni.Csak olyan hosszúnak tűnik este,mikor sír.Éjjel azért kel fel,mert éhes,akkor eszik és vissza is alszik.
2009. dec. 30. 16:18
 8/10 anonim ***** válasza:
43%
az én picim is ilyen :) sokat sír napközben, ilyenkor az anya v. apa közelsége megnyugtatja, ami még nagyon bevált az a levegőztetés, 2 hetes kora óta ha tehetem minden nap viszem egy kicsit sétálni, ha rosszabb az idő akkor csak 10 perc de minden nap, ilyenkor hatalmasakat alszik a mozes kocsiban :) majd itthon ovatosan levetkőztetem és 4-5 órát alszik egyhuzamban
2009. dec. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ma nem mertem kivinni,hogy ilyen taknyos idő volt,de hátha holnap jobb lesz.
2009. dec. 30. 17:50
 10/10 anonim ***** válasza:
43%
Az én kisfiam is nagyon hasfájós volt, nem akarlak elkeseríteni, de nálunk ez kb. fél éves koráig tartott. Én is mindig felvettem, de nem aludtunk éjszakánként túl sokat, pedig nagyon odafigyeltem az étkezésemre. Ezt majd lassan kinövi.
2009. dec. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!