Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem "agyaltok" mindig a...

Nem "agyaltok" mindig a napirend betartásán?

Figyelt kérdés

Én már teljessen kész vagyok, állandóan azon idegeskedem, hogy az aktuális napon hogy és miként fogom megoldani azt, hogy a babám aludjon, időben egyen stb... Tehát ha valamilyen programunk van, akkor az első gondolatom az, hogy akkor onnan majd hogyan és mikor kell elindulnunk, hogy a szokásos alvás időben történjen, mit kel vinnem az etetéshez, milyen ruhát ha esetleg hirtelen hideg jön vagy meleg.... már néha megőrülök magamtól, állandóan stresszelek ezen.

Most is bevásárolni voltam, azon gondolkodtam közben, hogy rohannom kell haza mert mindjárt alszik a picim, előtte még tisztába kell tennem, ki kell pakolnom, hogy ne akkor zörögjek amikor APával lefeküdtek... á kész őrület. MIndig ez van.


2009. dec. 30. 12:41
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Úristen nagyon irigyellek Benneteket. Nem is tudom hogyan kell lazábban csinálni? És akkor például ha mennétek valahova éppen a családdal, de a baba alvásideje közeledik, akkor mit tesztek? Mentek, maradtok, vagy majd lesz valahogy? Írjatok kérlek!
2009. dec. 30. 13:15
 12/16 anonim ***** válasza:
Helló sorstárs!Azt hittem,csak én vagyok ilyen hülye:)))))))Én pont ezt csinálom,igaz az én babám már 15 hónapos.Már csak ebéd után alszik,de ez is épp elég,h.mindig agyaljak,h.ne boruljon fel a rend.Ha 11kor elmegyünk valahova,akkor már tuti bealszik a kocsiban,vagy babakocsiban.Aztán persze előbb ébred,aztán persze csúszik az egész nap,aztán persze este előbb álmos,de h előbb lefektetem,akkor jön a para,h.akkor vajon előbb fog-e ébredni?Már legalább a kaja miatt nem kell aggódnom,mert ha mégis kocsizunk,kap valamit rágni,és akkor nem üres gyomorral alszik el.A legtöbbször én is feleslegesen parázok,de én is napirend szerint életem még a baba előtt is.Nekem sosem tetszett az ahogy esik úgy puffan hozzáállás.Nem rossz az sem biztos,mielőtt valaki lehurrog,mindegyikünk más,és a saját gyerekét a mi életformánkhoz,szokásainkhoz igazitjuk.Én reggel is ébresztem a fiamat,sőt du. is,ha nagyon bealszik,felkeltem,és akkor nem kell attól tartanom,h.este nem lesz álmos.Ne aggódj,te ilyen vagy,te a legjobbat akarod a babának,és ez a lényeg.
2009. dec. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Helló! AKkor nem vagyok egyedül, ÉLJEN! Már kezdem azt hinni, hogy ördögtől való ez az egész amit művelek, mert néha tényleg azt is érzem. De akkor van még EGY valaki aki szintén.... jaj de jó!!! :-)))))
2009. dec. 30. 13:18
 14/16 anonim ***** válasza:
13:11-es vagyok. a kajálást azt mindig megoldjuk (bébiétel, vagy nagymama összedob valamit:)), ha meg épp alvása van, már a nagyszülőknél is van ágya, ha meg éppen vásárolunk, akkor nálam az a legegyszerűbb, mert a babakocsit már vagy 3 hónapja száműztük az életünkből, mert utálta, helyette van egy háti hordozóm, (amit én elől használok egyébként, apa a hátán), és abban simán még a legnagyobb karácsonyi forgatagban is képes volt elaludni. most 9 hónapos, szóval nem sokkal kisebb, mint a tiéd. a pelenkázást meg ilyesmi szintén meg lehet oldani útközben, rengeteg helyen ott van a pelenkázó, csak viszem magammal a túlélőcsomagot, és bármi van, azt elő lehet kapni. :) próbáld ki az egészet, kellemesen fogsz csalódni. én is nagyon féltem. mindig jaj 2-re haza kell érni, jaj ennie kell, jaj álmos lesz negyed óra múlva, ugyanezt csináltam. vedd lazábbra a figurát, ha mégsem sikerül, legalább megpróbáltad. egy próbába a kicsi sem fog belehalni :) jó babázást!
2009. dec. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nálunk a gyerek alakította ki a napirendjét, mi meg alkalmazkodtunk. Na azóta órát lehet állítani utána :D Ha késés van a kajcsiban, vagy rossz idő miatt nem tudunk kimenni sétálni rögtön jön a felháborodott hiszti


7 hós

2009. dec. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

SZiasztok!

Rendben, egyszer megpróbálok úgy tenni mint a férjem, tehát ahogy esik úgy puffan alapon fogok közelíteni a napirendhez.

Az evést én is megoldom, az nem gond, inkább az alvásnál érzem úgy, hogy ha nem itthon vagy egy csendes helyen babakocsiban történik, akkor vége a világnak, a gyerek biztos nem fog elaludni, vagy rosszul fog aludni és ennek mindennek én leszek az oka. Na szóval próbálok kicsit változtatni.

2009. dec. 30. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!