Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem "agyaltok" mindig a...

Nem "agyaltok" mindig a napirend betartásán?

Figyelt kérdés

Én már teljessen kész vagyok, állandóan azon idegeskedem, hogy az aktuális napon hogy és miként fogom megoldani azt, hogy a babám aludjon, időben egyen stb... Tehát ha valamilyen programunk van, akkor az első gondolatom az, hogy akkor onnan majd hogyan és mikor kell elindulnunk, hogy a szokásos alvás időben történjen, mit kel vinnem az etetéshez, milyen ruhát ha esetleg hirtelen hideg jön vagy meleg.... már néha megőrülök magamtól, állandóan stresszelek ezen.

Most is bevásárolni voltam, azon gondolkodtam közben, hogy rohannom kell haza mert mindjárt alszik a picim, előtte még tisztába kell tennem, ki kell pakolnom, hogy ne akkor zörögjek amikor APával lefeküdtek... á kész őrület. MIndig ez van.


2009. dec. 30. 12:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekünk azért nem dől össze a napirendünk ,mert nincs ! Én próbáltam ,de sehogyan sem tudtam összerakni ,úgy ahogyan akartam ... Ezért amikor elalszik a babám akkor próbálok mindent megcsinálni ! Lehetetlen ! Nincs olyan ,hogy időben alszik és hogy időben eszik ! Akkor van amikor neki jó ! Most én alkalmazkodom őhozzá :)
2009. dec. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én nagyon kilógok,nálunk egy nagyon laza napirend volt,a gyerekek alakították,és nem őrködtem azon,h másodpercre be legyen tartva.Ha programunk volt,azt élveztük,és ha néha belealudtak a hazaútba,hát istenem,otthon csak leszedtem róluk a kabátot,és aludtak tovább.

De én meglehetősen lazán fogom fel ezeket,4 gyerekem van,így már elég nehéz lenne pontos órarenddel élni.:)

Lazíts kicsit,mert így nem tudod élvezni a babáddal a programokat.

2009. dec. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem. A napirend nem egy kötött, percre pontosan működő valami, hanem támpont. Az, ha pár perc, negyed, neadj Isten fé óra csúszik ide-oda, nem fogja megviselni a babát. Ő se percre pontosan ugyanabban az időben lesz minden nap éhes, álmos, stb. Próbálj meg rugalmasabb lenni egy kicsit, mert ez sokáig nem fog menni, szinte ki se tudod tenni majd a lábadat később, főleg, ha esetleg jön még a kistesó is! A babatáskába bekészíthetsz állandóra 1-1 váltás ruhát, etetéshez szükséges kanalat,pelust amit csak akkor kell cserélni, újratölteni, ha valóban használtad is. Zörgés: a babák hozzászoktak az anyaméhben egy bizonyos zajhoz, ami nem zavarja őket, ha rögtön az első pillanattól nem úgy szoktatod otthon. Az enyémek (4 gyerekem van) soha sem aludtak néma csendben, hiszen mindig van valamennyi alapzaj, többen vagyunk körülöttük. Most a pici 16 hónapos és bizony jókat alszik, ha itt vannak a nagyok barátai vagy csak a 17 éves zenét hallgat. Tehát próbálj rugalmasabb lenni, mindkettőtöknek (hármótoknak) sokkal jobb és könnyebb lesz!
2009. dec. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Azt nem írod, hogy mennyi idős a pici.

Az én fiam 3 hónapos, egyáltalán nincs napirendünk, így nincs min agyalni. Igaz, minden este megfogadom, hogy na, majd másnaptól bevezetünk egy napirendet, de hát az én kissrácomnál ez nem lehetséges. Ami fix minden napunkban, hogy hajnal 5kor kel először enni, aztán már nem alszik vissza, csak 8 körül, közben még eszik egyszer, de van, hogy kétszer is. Visszaalszik, de max fél órára, onnantól megint felvan, játszunk, eszik 2-3szor, délben elalszik 3órára. Majd megint evések-játék, délután még max fél órát alszik, aztán este negyed 8kor fürdés, evés és 8ra már alszik másnap reggel 5ig.

Nálunk van olyan, hogy óránként eszik, néha kibírja 2-2,5óráig. Hiába altatom, nem alszik el egyáltalán, ha nem akar. A déli 3 órás alváson kívül alig alszik. Séta déután van, ha olyan az idő, apa elviszi egy órácskára.

Tehát nekünk a reggeli ébresztő, a déli alvás és az esti fürdetés-alvás a fix, a többi ahogy esik, úgy puffan.

Ha meg megyünk valahova, akkor ez a kicsi is borul.

2009. dec. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy így kellene, de egyszerűen nemmegy. Ha elcsúszik kicsit az alvása, akkor estére már nem úgy jön ki, csúszik a fürdés, a fekvás, akkor csúszik az én pihenésem is, és egyszerűen estére olyan fáradt vagyok már, hogy úgy érzem ha rögtön nem esem ágynak összeesem. De tudom, hogy ez nem normális, a férem is érzi, hogy nagyon feszült vagyok.
2009. dec. 30. 12:55
 6/16 A kérdező kommentje:
10 és fél hónapos, és konkrét napirendet alakított ki magának, amit én állandóan betartok.
2009. dec. 30. 12:56
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia. Nekünk nincs kialakult napirendünk, csak 1 dolog, amihez ragaszkodom, az esti rituálé. 7-kor fürdés, evés, alvás. A többit a lányom alakítja. Azért annyi mindig megvan, hogy az éjjelt átalussza, olyan 6 körül ébred, eszik aztán 1 óra után visszaalszik még 1 órácskára. Anyatejes.

Ne stresszelj szerintem a napirenden, majd alakítja a gyerek. Ha idegeskedsz akkor Ő is nyűgösebb lesz.

Ha programunk van, akkor nagyjából az etetéshez fűzöm. Igény szerint eszik de azért nagyjából 2és fél 3 óránként.

Most 3 hónapos. Igaz azt nem írtad hogy a babád mennyi idős.

Szerintem ne idegeskedj! :)

Sok boldogságot! és BUÉK!

2009. dec. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen, 3 hónaposan még nekünk sem volt ilyen napirendünk, de úgy 5-6 hónapos korára kialakult, azóta tartjuk, pici változással. Az alvásainak száma napközben már lecsökkent, de a lényeg maradt, tehát tudom mikor lesz álmos, mennyit alszik stb...
2009. dec. 30. 12:59
 9/16 A kérdező kommentje:
No ahogyan olvasom a válaszokat, lehet nem jól fogalmaztam. Tehát van napirendünk, amit kizárólag a babám alakított ki. Ezt én "csak" betartom. Tehát alvás időben úgy alaktom, hogy otthon legyünk vagy egy olyan csendes helyen babakocsiban, ahol tud aludni, evéssel ugyan ez van. A gondom az, hogy ebből "problémát "csinálok, tehát aggódom amiatt, hogy mi lesz ha... nem érünk haza mikorra aludni fog, stb...
2009. dec. 30. 13:02
 10/16 anonim ***** válasza:
6 hónapos koráig a napirendje volt a mindenem. aztán elmentünk nyaralni, és láttam, hogy egy órán nem dől össze a világ. ez így van mai napig is. én megértelek téged, én is ugyanazt csináltam, amit te, meg vannak babák, akik kifejezetten pontos napirendet igényelnek, az enyém szerencsére most már nem ilyen.
2009. dec. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!