Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudok majd annyit beszélni...

Tudok majd annyit beszélni kisbabámhoz?

Figyelt kérdés

ez egy alapvető félelmem, hogy majd ha babám lesz nemsokára akkor nem fogok neki tudni mit gügyögni meg egész álló nap beszélni hozzá, ugyanis eléggé csendes típus vagyok és beszélni sem szeretek. unokatesóm azt mondta egész nap dumál hozzá, és tudom hogy ez fontos is a fejlődéséhez.

hogyan csináljam majd?


2009. dec. 29. 22:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Teljesen jól mondod! Pont olyan végülis, hiszen a kutya se "válaszol" úgy mégis látod rajta hogy minden szavadat issza :)

A baba is igy lesz, mikor majd rádmosolyog mikor beszélsz hozzá, meg elkezd "felelgetni" gügyögve akkor szinte ki is akarod majd csikarni belőle hogy nevessen, kacagjon "beszélgessen" hozzád :)

2009. dec. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Halász Judit dalokat énekeltem. A védőnő azt mondta, hogy folyamatosan beszéljek hozzá, de nemigen ment. Én is úgy éreztem, hogy magamban beszélek. Inkább énekeltem. Most 9 hónapos, és már jól lehet beszélgetni vele, reagál mindenre. Szerencsére együtt lakunk a nagyszülőkkel + dédijével, ők is sokat beszélnek vele.
2009. dec. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Rengeteg verset mondokát mondtam + Halász Judit

Nem gügyögni kell neki, és nem beszélni egész nap folyamatosan, csak azért hogy beszélj hozzá. Ráadásul ez őt nagyon fárasztja is, mire nem fárad el, addigra meg értelmet nyer az egész.

Körbeviheted a szobában, elmondhatod neki mit lát. Megkérdezheted tőle hogy aludt, elmondhatod neki, hogy mit csináltok.

2009. dec. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Az első hetekben én sem sokat beszéltem hozzá. De aztán tényleg megindult a nyelvem. Ahogy előttem is írták: mondtam neki, hogy most átöltözünk, vagy "jaj, de sok kaki", aztán, amikor hallottam, hogy rotyizik, mondtam neki, hogy "puki, kaki", és azóta is olyan nagyokat mosolyog, ah ilyenkor mondom neki. De aztán majd látod, hogy egyre több szavadra reagál. És ha sokat beszélsz majd hozzá, (a nevét sokat mondd neki - én eddig nem sokat mondtam, de most rákapcsoltam), akkor fél évesen - bár szerintem már előbb is, érteni fogja a nevét, és hallgat majd rá!


Nagyon édes lesz!

Ne félj! :)


5 hónapos baba anyukája (úgy elszállt ez az 5 hónap...) :)

2009. dec. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

na én uilyen voltam mint te. a kutyámhoz simán dumáltam, de ismerősöm babájához egyszerűen nem tudtam. most pedig itt fogom 3,5 hónapos kisfiam a kezemben és be nem áll a szánk. mostmár az övé sem :)))))

hidd el, h jönni fog magától. sőőőtt, minden hülyeségről eszedbe fog jutni egy dal (akár sláger, akár gyerekdal) és énekelni fogod neki, meg átköltöd és már saját magadon fogsz nevetni, h milyen bolondságokat talál ki az ember....

2009. dec. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

olyan jól leírták az előttem szólók, hogy nem tudok hozzáfűzni egyebet. ne aggódj tényleg menni fog. :D

nálunk a kukucs, a puki, mi van a bugyiban?, és az egy kis malac röf röf.... ezekre mindig nagyon nevet

2009. dec. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!