Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudok majd annyit beszélni...

Tudok majd annyit beszélni kisbabámhoz?

Figyelt kérdés

ez egy alapvető félelmem, hogy majd ha babám lesz nemsokára akkor nem fogok neki tudni mit gügyögni meg egész álló nap beszélni hozzá, ugyanis eléggé csendes típus vagyok és beszélni sem szeretek. unokatesóm azt mondta egész nap dumál hozzá, és tudom hogy ez fontos is a fejlődéséhez.

hogyan csináljam majd?


2009. dec. 29. 22:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ott lesz veled, és tök cuki lesz, eszedbe sem jut majd hallgatni. Ha mást nem, azt biztos fogod neki mondani, hogy de szeretlek, de szép vagy, látod, anya most átöltözik, anya ezt csinál, azt csinál, hát felkeltél, jól aludtál, kérsz enni, mit álmodtál.........

Ne izgulj :)

2009. dec. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ez jön magától,én is megijedtem mikor az első hét után egyedül maradtam vele.Kicsit hülyének is éreztem magam, hogy beszélek valakihez és nem válaszol.De aztán azóta be sem fogom a szám.Nyugi tudni fogsz mindent.
2009. dec. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

:))) ez aranyos.

jönni fog magától, nyugi. én énekeltem, meséltem mikor nagyon pici volt. már majdnem 20 hónapos nagyfiú, elmondom, h mit csinálunk, mit veszünk a boltban, mit főzünk... szóval bármit dumálhatsz, amit csinálsz, amit eszel, bármiről, bármit:))) és énekelj sokat, azt nagyon szeretik a babák:)

2009. dec. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem kell ilyesmin agyalnod, egész egyszerű a dolog:

1. a babához való beszéd ösztönösen jön.

2. mivel nem lesz más, akihez beszélhetsz, vagy a babához beszélsz, vagy magadhoz :)

Ne aggódj!

2009. dec. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mesélj arról amit éppen csinálsz,először kicsit hülyén érzi magát az ember,mikor kommentálja pl a teregetést,de belejössz majd.:))Énekelhetsz is neki,mondókázhatsz,én musical részleteket adtam elő,szigorúan csak akkor mikor kettesben voltam a babával.:)))
2009. dec. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Volt, hogy elmeséltem, hogy viszem majd az állatkertbe ha nagyobb lesz és szépen elaludt míg beszéltem.
2009. dec. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%
Próbálj meg énekelni :) Vagy versikéket mondj, vagy egyszerűen csak kommentáld mindig azt, amit éppen csináltok. Bele fogsz jönni. Pl: Most kipatentoljuk Peti baba ruhácskáját, jaj de finom husikája van, megcsikizzem? ne?, na jól van nézzük csak meg mi is van a pelusban... blabla. :) Szóval bármilyen bárgyú szöveg megteszi, neki az a fontos, hogy a hangodat hallja, és a hangsúly nagyon fontos. Menni fog, ne aggódj! :)
2009. dec. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Dehogy is nem fog az menni!Nem kell neki gügyögni!Lehet a babákkal normáli emberi hangon beszélni.Nálunk az anyós gügyög, plusz még pöszén is beszél a gyerekkel.Megörjít vele.

Úgy, ahogy előttem már írta valaki.El kell neki mesélni éppen mit csinálsz a konyhában, fürdőben stb.Mindegy miről beszélsz majd neki, csak hallja a hangod.Meglátod olyan édi lesz, hogy meg sem tudod állni szó nélkül.

2009. dec. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

meg is nyugodtam, köszönöm mindenkinek

kutyusomnál olyan könnyen megy ez :D akkor val.szeg ez ugyanolyan vagy hasonló :D

2009. dec. 29. 22:21
 10/16 A kérdező kommentje:
bocs, hogy a kutyához hasonlítom
2009. dec. 29. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!