Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket eszik 7-8 hónapos babátok?

Miket eszik 7-8 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
7,5 hónapos a lányom, 1 hónapja kezdtük komolyabban a hozzátáplálást, addig csak kóstolgatott, kb 2 hét múlva kellene kiváltanunk az ebédet.
2009. dec. 29. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Az enyém hat hónapos koráig csak anyatejes volt, akkor kezdett kóstolni, hét hónaposan már elég jól álltunk, de most, hogy nyolc és fél hónapos se váltottunk ki egy étkezést.

Csak vacsira kap mást, mint anyatejet, néha ebédre is egy keveset, ha úgy látom, hogy éhes maradt. Vacsorára kap főzeléket krumpli+cukkini/répa/alma/sütőtök/cékla+ néha csirkemell+ néha kevés olívaolaj. Turmixolva eszi, kanállal. Ezután még iszik pohárból hígra kevert sinlacot, majd még szopik. Ha ebédre kap főzeléket, akkor az előző napi vacsora maradékát.

Én nem rohanok, szemmel láthatóan a gyereknek így jó, nekem is.

2009. dec. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én sajnos nem tudtam ilyen sokáig szoptatni a fiam, így már 4,5-5 hósan el kellett kezdenem hozzátáplálni. Most 7 hónapos lesz és ezeket eszi:

-alma, őszi-és sárga barack, körte, banán, meggy, szilva, kiwi, szőlő-ezeket csak egy egy alkalommal kóstoltattam vele

-sárga és fehér répa, tök, krumpli, rizs, brokkoli, csirke, pulyka

valamint az üveges bébiételekben ami 4 -6 hónapos kortól van...azokban van már kukorica, gesztenye és hasonlók.

2009. dec. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az én lányom is anyatejes, a védőnő mondta, hogy váltsam ki az ebédet, mert van, hogy 2 óránként cicizik. Amúgy szépen fejlődik, meg nem is igazán akar lemondani a cicizésről, mert neki az jár:))) Inni nem hajlandó, enni eszik turmixolt mindenfélét, csirkét meg pulykát most próbáltuk, de nem hajlandó rá inni, inkább kéri a cicit, cumisüveget meg nem is tudja használni. Védőnő szerint ne foglalkozzak vele, majd ha szomjas lesz inni fog, na de főzelékre igényli a folyadékot, viszont ez csak anyatej formájában jó neki, így viszont nem tudom kiváltani a szopit.... Én sem erőltetném szívem szerint a kiváltást egyenlőre. Mindent mertek nekik adni, ami üveges 6 hónapos kor feletti? Ilyen kekszes kakaós tejpépet merjek neki adni? (jóéjszakát tejpép talán)

2009. dec. 29. 14:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Te is úgy látod, hogy azért akar két óránként szopni, mert szomjas/éhes, vagy lehet, hogy csak téged igényel?

Az enyém se iszik, az enyém se fogadja el a cumisüveget, de engem ez igazából nem zavar.

Üveges kaját még nem adtam neki, nem is szeretnék, szerintem abba egy csomó olyan cucc is van, ami felesleges. Szóval én főzök. Tejpépet se kap, csak sinlacot, ami nem ízesített, nincs benne glutén, se tej. Én úgy érzem, hogy tökre ráérünk ezekkel a mindenféle ízekkel meg cuccokkal, minek adjak neki, amikor nem igényli.

2009. dec. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Szerintem is inkább csak a közelségemre vágyik, mert ilyenkor nem szív sokat. Meg alváshoz is cici kell neki. Én nem bánom, szeretem csinálni:)

Üveges kajákat nem nagyon adok neki. Pl most hogy nincs barack adok neki üveges barackot, de inkább főzök, szívesebben is eszi, én is szívesebben adom neki, meg épp múltkor olvasgattam, h mik vannak egy egyszerű barack pépben is... Bár most sikerült neki vennem barackot bp-ről nagybani piacról hozattam, és még finom is volt:)

tejpéptől félek én is, még nem találkozott tej alapú cuccokkal, nehogy baja legyen

2009. dec. 30. 12:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!