Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 4 hetes babának legyen...

Egy 4 hetes babának legyen már napirendje? Mármint, hogy éjjel kiságy, nappal meg máshol legyen? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nappal ki kell-e már venni a kiságyból, ha éppen nem alszik, hanem nézelődik vagy üvölt? Vagy ebben a korban még nem. Mert olvastam többetektől, hogy nappal nem a kiságyban van. De azt nem tudom, hogy mekkora babáról van szó. Játszani lehet-e már vele valamit? Vagy ő még csak eszik meg alszik?
2009. dec. 29. 09:56
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Igen, ismerős amit írsz...:) nálunk is ugyanez volt, ha ébren volt, és nem evett éppen szinte állandóan sírt.. én onnan tudtam, hogy már fáradt, mert bevezettünk egy napirendet (Tracy Hogg Suttogó című könyvét ajánlom, ha te is szeretnél egyfajta rendszert az életetekbe) és a következő sorrendet ismételtük nagyjából 3 óránként: evés, ébrenlét, alvás. Ilyen pici korban az ébrenlét tényleg nagyon rövid volt még (nagyjából a büfiztetésből, kis nézelődésből, pelenkázásból egy kis éneklésből állt), és ha ezek után elkezdett nyűgösködni szinte biztosan tudtam hogy már fáradt, hiszen minden máson már túlvoltunk. (a jelek: elfordítja a fejét a játéktól/tőled, ásít, a fejét fúrja a válladba, dörzsöli a szemét, nyűgösködik, de arra már nem emlékszem,hogy 4 hetesen ezekből mit produkált, mert ahogy nő, egyre egyértelműbb lesz majd, nekem már 5 hónapos) Persze sokszor iszonyú nehéz volt elaltani, mert az én babám pillanatok alatt túlpörgette magát, ilyenkor járt a keze lába, csapkodott, üvöltött, feszítette magát, de ez már egy másik téma, remélem nektek majd egyszerűbben megy..:)
2009. dec. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!