Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 4 hetes babának legyen...

Egy 4 hetes babának legyen már napirendje? Mármint, hogy éjjel kiságy, nappal meg máshol legyen? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nappal ki kell-e már venni a kiságyból, ha éppen nem alszik, hanem nézelődik vagy üvölt? Vagy ebben a korban még nem. Mert olvastam többetektől, hogy nappal nem a kiságyban van. De azt nem tudom, hogy mekkora babáról van szó. Játszani lehet-e már vele valamit? Vagy ő még csak eszik meg alszik?
2009. dec. 29. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Amikor ekkora volt a babó, én ki szoktam venni az ágyból, ha ébredés után egy picit nézelődött, vagy elkezdett sírni.Nem hagytam, hogy sírjon.Nem arról van szó, hogy egész nap cipelni kell, hanem arról, hogy ne legyen szegényke állandóan az ágyában.Vannak dönthető pihenőszékek, amit oda visz az ember ahova akar.Nálunk ebben elég sok időt tölt a pici.

Játszani még nemigazán lehet vele, de szereti, ha sokat beszélnek hozzá.Keress rá a neten az Anya taníts engem! c. könyvre, és ebből megtudod mit, mikor lehet játszani a babákkal!

2009. dec. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem soha nem volt a kiságyban az alváson kívül a babám.Kivettem,nézelődött,beszéltem neki,énekeltem,mutogattam neki csörgőket stb.
2009. dec. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

??? Bocs, ha durván fogalmazok, de miért kellene szegényt egész nap "ketrecben" tartani?! Ő is ugyanolyan családtag, mint a többiek, része az életeteknek, nem egy kismadár a kalitkában. Persze, hogy vedd ki!


Nekem 2 hónapos a kisfiam, de az első perctől VELÜNK van. Ő mondjuk mellettem alszik éjjel, de ha kiságyban aludna, akkor is kivenném reggel, mikor felkel, aztán peluscsere, szopizás, aztán a vállamra fektetve sétálgatás a lakásban, büfiztetés. Ha visszaalszik (ami egyre ritkább), akkor beteszem a kiságyba (mert az is van neki), és addig elvégzek néhány dolgot itthon, vagy a nagytesóval foglalkozom. Ha nem alszik vissza, akkor leteszem a nagy ágyra, vagy a felhúzott térdemre fektetem magammal szemben, és "beszélgetünk", gurgulázok, csettegtetek a nyelvemmel, ritmikusan ismételgetek hangokat...és egyéb bolondságok, ezeket nagyon élvezi, kalimpál, mosolyog. Neki ez a játék.


Ha jó formában van, akkor akár ott is hagyom picit a nagy ágyon, és látótávolságon belül maradva csinálok ezt-azt, addig ő nézelődik, kalimpál, csodálja az árnyékokat a falon, meg a csillárt, vagy a nagytesó kuporodik mellé szórakoztatni.

Ha nincs jó formában, nyűgös, nekem viszont dolgom lenne, akkor felkötöm magamra hordozóban, és pakolok, teregetek, mosást indítok, reggelit, tízórait készítek, ilyesmik.

Most már kezdik érdekelni a játékszerek is, kapott is karácsonyra mindenfelől játékokat, csörgőket, ezeket mutogatuk, csörgetjük neki, ő pedig beindul kalimpálni, próbálja megütögetni, nyúlni értük, most már lassan megfogni is.


Úgyhogy ő épp csak annyit van a kiságybna, amíg alszik, és ez születésétől fogva így van. vagy, ha jön a postás, és ki kell szaladnom, a biztonság kedvéért a kiságyba teszem.


De egyébként ott van velünk, köztünk, része az életünknek, nem a rácson kívül csodáljuk.

2009. dec. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Altatni mindig ott altasd, ahol a későbbiekben is szeretnéd (vagyis ha napközben is a kiságyban aludna, akkor azt szokja meg, ne mást). Viszont ha ébren van, ne hagyd sírni, vedd ki és mutasd meg neki a környezetét, ismerkedjen vele! :)
2009. dec. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig csak akkor raktam a babámat az ágyába, ha aludt. Egyébként itt volt velünk a nagyszobában a nagyágyon (nálunk nincs hálószoba). Amikor már mozgolódott, úgy 4-5 hónaposan, lementünk a földre. Jó kemény talajon (persze pokróc volt lerakva) pár nap alatt elkezdett forogni és fekvőtámaszozni. Most meg már oda megy, ahova akar, 1 éves, nincsenek akadályok, sem határ (csak én).

Jobb, ha elkezdesz kialakítani valami napirendfélét, különben a fejedre nő. Persze együtt alakuljatok, te is alkalmazkodj hozzá, és ő is hozzátok (pl ne éjszaka legyen ébren és ilyenek).

2009. dec. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 4 gyerek van. A kiságyat csakis alvásra használtuk mindegyiknél. Máskülönben ott voltak, ahol a család többi tagja, hiszen nekik is szükségük van arra, hogy érezzék, lássák, hogy vannak körülöttük. Gondolj csak bele! Amíg a pocidban volt, akkor is érték külső ingerek, ugyanis hallotta azt, ami körülöttetek történt.. Eleinte én is az ágra tettem, ha ébren volt, aztán úgy 3 hónapos kora körül a szőnyegere terítettem egy plédet vagy a játszószőnyeget és azon volt. Amikor csak egyedül voltam és ébren volt, de dolgom akadt (főzés, mosás) vittem magammal a pihenőszékben vagy a hordozóban. Egy ekkora babával ia lehet játszani. Beszélj hozzá sokat, énekelj, mondókázz! Nagyon szeretik hallgatni az anya hangját :)) Amikor a kezedben van, hajolj hozzá közel, hogy jól lássa az arcodat! Pár hét és visszamosolyog rád! Grimaszolj neki, néhány hét múlva megpróbálja ő is. Deákné B. Katalin: Anya, taníts engem! c. könyvében nagyon sok ötletet találsz, hogy milyen játékok játszhatók egy kisbabával, egészen az iskolás korig vannak benne "feladatok". De ezeket játékként és ne elvégzendő feladatként használd! Hidd el, a babád csak akkor fogja élvezni, ha nem kötelező feladat lesz, hanem érdekes játék, amit mindketten élveztek. Egy volt óvónő
2009. dec. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia! Csak hogy ellensúlyozzam egy picit az eddigieket, szerintem nyugodtan benthagyhatod a kiságyában is nézelődni, hiszen neki még ez is újdonság. Sőt, ilyenkor kezdi el megtanulni azt, hogy hogyan foglalja le magát egyedül. Az sem baj persze ha kiveszed, amennyiben ő ezt élvezi, de nincs semmi baj, hogyha még nem értékeli a játszószőnyeget, vagy ha csörgőt rázol neki, hiszen még nagyon picike, ebből az én fiam egy hónaposan még nem nagyon fogott fel semmit. Pár hét múlva már egész más lesz a helyzet, már figyelni fogja a pöri-forit, nézegeti a játszószönyeget is, de ilyen korban még az a pár hét is sokat számít.

A napirend szerintem is rengeteget segít, azt elkezdheted már most kialakítani. A játékról: nálunk 4 hetesen még nagyon kevés dolog kötötte le a fiamat, szinte csak az, ha beszéltem hozzá a pelenkázón, vagy énekeltem neki, de ezt is max 5 percig értékelte, utána keserves sírásba kezdett. Most utólag már tudom, hogy azért mert kifáradt és aludni akart.

Sok sikert!

2009. dec. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok hozzászólást. Az utolsó véleménnyel tudok leginkább azonosulni. Max. 5 percre tudom egyenlőre lekötni a figyelmét, utána vagy bealszik, vagy nekiáll sírni. Ezért is kérdeztem, hogy hátha én rontok el valamit.
2009. dec. 29. 16:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne félj nem rontasz el semmit :) én is ugyanígy voltam vele és próbáltam szórakoztatni szegényt, de csak sírt és sírt, én meg azt hittem, unatkozik és még különfélébb játékokat próbálgattam... végre aztán rájöttem, hogy egyszerűen ez még sok neki, és csak azért sír, mert fáradt szegény, csak még nem tudja hogy ilyenkor hogy aludjon el. A kiságyban való nézelődésről még csak annyit, hogy örülj neki, ha pár percig elvan egyedül és nézelődik, ha ilyenkor nem zavarod, szépen megtanulja majd egyedül is lefoglalni magát. Így is lesz épp elég alkalom, amikor csak vele foglalkozol :)
2009. dec. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne ide. Ha éppen szopi után nem bír visszaaludni, és nem is nézeget, hanem nekiáll sírdogálni, akkor mit csináljak vele. Tegyem ki oda ahol mi vagyunk, vagy cipeljem? Mert eddig ha letettem a nagyágyra, akkor is hamar rázendített, egész nap meg mégsem cipelgethetem. És honnan tudom, hogy már aludna, azért sír?
2009. dec. 29. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!