Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Végbélben mért 37,4-re már...

Végbélben mért 37,4-re már adnátok Nurofent vagy Germicidet? 5 hós, lehet jön a foga, de nem nyűgös, ma egész nap aludt.

Figyelt kérdés
2009. dec. 28. 19:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Atyaég! Azt hittem, engem nem lehet túlszárnyalni, de neked sikerült! :-)))

Én csak halántékpuszi-tesztet végzek, mikor eszembe jut, de nem dugdosok lázmérőt a babám fenekébe minden nap. Ahogy a többiek is írták, még csak hőemelkedése sincs a babádnak, nemhogy láza, nyugi!


Tényleg lassíts, mert ha szegény egyszer tényleg beteg lesz, beleőrülsz. És akkor ki fogja ápolni?

2009. dec. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A normális testhő 36.5 és 37.5 között van, ehhez jön hozzá a +0.5 fok, ha végbélben méred. Fölöslegesen meg ne méregesd a hőjét, érezni fogod, ha megérinted, hogy lázas-e! Neked se lenne jó érzés, ha naponta dugdosnának a fenekedbe valamit :)) Egyébként hőemelkedésnél se kell azonnal ilyen durva szerekkel kezdeni, inkább próbáld borogatással, hűtőfürdővel levinni a hőjét -persze, csakis akkor, ha az tényleg magasabb a normálisnál!
2009. dec. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nekem a védőnő mondta, hogy mérjem minden nap, azért van a lázmérő. Igen egy kicsit túlaggódom, de hát jó hogy féltem a gyerekemet.:)
2009. dec. 29. 07:09
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha ennyire aggódsz, vegyél inkább homloklázmérőt!Vagy fülhőmérőt!Bár az utóbbi drágább is és valamikor nem pontos, ha pl. elmozdul a baba.Gyógyszertárban van homlokos.De végbélben ne mérd szegénynek naponta!
2009. dec. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

a fülhőmérő teljesen megbízhatatlan. Barátnőm mesélte, hogy többször előfordult már, hogy fülben 37 valamennyit mért a gyerekeinek, de a biztonság kedvéért megmérte rendes higanyossal is, azon meg majdnem 39 volt.


Csodálkozom a védőnéniden! Ő is bedugdossa a gyerekeinek minden nap?

2009. dec. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Érdekes védőnőd van! magadnak is naponta méred? Nekem 4 gyerekem van és bizony meg tudnám számolni, hogy hányszor mértem a hőjüket. Bízz saját magadban, érezni fogod, hogy mikor kell megmérni a baba hőjét!
2009. dec. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve, hogy amikor annyi lesz a baba hője, hogy tényleg csillapítani kell (38 fok, popsiban mérve pedig 38,5), akkor annak jól látható jelei is lesznek. Piroskás lesz az arca, csillognak a szemei, kipirosodnak az ajkai, a keze jéghideg lesz, zihálva veszi a levegőt. Nem beszélve természetesen arról, hogy amikor felveszed, és hozzád ér, a tarkóján, halántékán érzed, hogy süt, de a hasán, hátán is átmelegszik a ruhája.

Persze nem azt mondom, hogy nem kell résen lenni, de egy tök egészséges gyereknek minden nap lázmérőt dugdosni a fenekébe értelmetlen butaság!

Én úgy szoktam, hogy ha gyanús, akkor odateszem a szám a halántékára, ha langyoskás, akkor rendben van. Ha érzem, hogy inkább meleg, mint langyos, akkor valószínűleg 37 fölött van a hője. Akkor megmérem, és ha tényleg 37 fölött van, akkor sűrűbben tesztelem ilyen halántékpuszival, és ha úgy érzem, melegszik, és jól látható jeleket is produkál, akkor mérem csak meg ismét. Ha 38 (popsiban 38,5) fölé megy a láza, akkor kezdem csillapítani.

2009. dec. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Utolsónak! Nagyon jó ötleteid vannak, én is így fogom csinálni ezen túl. Köszi szépen.
2009. dec. 29. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!