Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányom 9 hónapos, de szinte...

Lányom 9 hónapos, de szinte csak fél órákat alszik napközben! Mit tegyek, normális ez?

Figyelt kérdés
Néha, ha mellette maradok, és fél óra után, ha felébred és újjra cicizik, akkor onnantól alszik még 1-2 órát, és így lesz belőle egy jó 2 és fél óra.Ezt akkor tudom megcsinálni, mikor van időm pici, és én nekem is jól esik kis szunya, utána ágyába teszem és alszik mélyen.De valahogy azt vettem észre, hogy első mély fél óra után felébred..és onnantól kezdve,vagy vissza tudom altatni vagy nem :(Vagy böfi miatt ébred,vagy bealszik szopi közben és rájön még fél óra múlva, hogy jaj még ennék én !!?? NEM tudom ! Valaki hasonló helyzetben járt már, annyira zavar, hogy ennyi lenne csak az igénye ?De néha meg meg alussza a 2 órát,ha ugy csinálom,ahogy említettem!Más babaák, rendesen alszanak délelőtt 1 órát, délután 1-2-t ,az enyém miért nem :( !
2009. dec. 28. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
A babák alvása más mint a felnőtteké. Az első szakasz (kb fél óra) egy éber alvási szakasz -REM-fázis) ilyenkor könnyen felébrednek, ez megfelel a mi álmodási szakaszunknak. Egy felnőtt, ha elalszik, rögtön mély álomba zuhan, a babák nem.. Ezért van az, hogy a Te babád is felébred és magától nem tud visszaaludni. Az enyém is ilyen. ha észreveszem, hogy ébredezik, odafekszem hozzá pár percre, kap cicit és utána alszik még 1-2 órát..
2009. dec. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A lányomnak is voltak ilyen korszakai. Volt h egész nap összesen nem aludt 45 percet. Elmulik. Lehet a foga, lehet front. Lehet sok az inger, amit kapott mostanában, nehezen dolgozza fel. Régóty ilyen, vagy mostanában? Az én lányom éjszaka is sokszor kelt, meg kel most is, és mégsem aludt nappal. Érthetetlen, de ez van.

Ennyi az igénye, nem tudsz mit tenni vele. Ne erőltesd neki az alvást,érezheti rajtad, ha nyügős, ingerült vagy.

2009. dec. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítő választ, sokat jelent ! :) Mert annyira aggasztott,hogy nem tudom mi lehet, a gond, vagy mit rontottam el !?
2009. dec. 28. 17:37
 4/4 anonim ***** válasza:

szia

nem szeretnelek elkeseriteni, de az en babam most volt 1 eves es 11 honapos koraig 3-40 perceket aludt nappal, 1-2x, mindig felebredt es sirt, smivel sem tudtam visszaaltatni, szopival sem. aztan volt 3 het amikor hosszabbakat aludt, nem jott sem foga es egyeb kulonos sem tortent vele.mar nagyon megorultunk, hogy vegre tud pihenni(nagyon nyugos volt a rovid alvasok utan) es nekem is lesz kicsit idom fellelegezni. ket napja elindult es megint alvas problemaink vannak, sot le sem akar fekudni, harcol sir, sehogy sem tudom lecsillapitani. szoval, nalunk ugyanez a jhelyzet, es nem javul. kitartast!

2009. dec. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!