Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha a játszótárs...

Mit csináljak, ha a játszótárs lopja a lányom játékát?

Figyelt kérdés

Nagyon kellemetlen,mert régóta összejárunk velük.A nagyobb lányuk már 10 éves.A kislányom állatos kirakót kapott karácsonyra(17 hónapos),és mikor elmentek elpakoltam mindent,de egy lovacska hiányzik.A lányuk él-hal a lovakért.Otthon náluk minden lovas,millió plüss,stb.Mindent felforgattam,kihúztam a szekrényeket,még a szemetet is áttúrtam,de nem találom.Még nem adtam fel a keresést,de mát mindenhol megnéztem.Nem merek rákérdezni,mert nem merek,(a barátságunk mindenképp megsínylené,ha elvitte,ha nem a lány)csak hiányzik a lovacska a készletből?

Ti mit tennétek,hogy oldanátok meg.Én úgy döntöttem,a békesség kedvéért lenyelem és nem szólok semmit.


2009. dec. 28. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

valószínűleg a szülők észre sem vették, hogy elvitte a játékot, majd előkerül otthon és visszahozzák a szülők, nagy sajnálkozva.

Ha nem, akko lehet mégis elkeveredett, vagy dugdossa a kislány, tudván hogy rosszat csinált.

Ha a szülők nem tudnak a dologról (és szerintem nem tudnak) akkor nagyon kellemetlen ha meggyanúsítod az ő kicsi gyereküket.

a legjobb amit tehetsz, hogy kivársz, hogy mi lesz.

2009. dec. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
vagy legközelebb , amikor találkoztok elmeséled, hogy jaj mi történt, van ez a jétékkészlet, és eltűnt a lovacska, pedig hogy szereti a gyerek, és foggalmad sincs hova tehette a gyereked (a te gyerekdet mond, ne az övét) majd csak meglesz ... blabla... ha otthon megtalálják lehet visszahozzák, de sztem ne kérdezz úgy rá ,hogy figyi a kölykköd nem vitte el a lányom játékát...
2009. dec. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nagyon idegesít a dolog, akkor mondd azt legközelebb pl., hogy "A csudába, most kapta ez a gyerek ezt a kirakót karácsonyra, aztán máris elkeverte belőle a lovacskát!"

Aztán, ha kellőképpen nyomatékosítod, hogy HIÁNYZIK a lovacska, és otthon a kezük ügyébe kerül, biztos eszükbe jut, hogy az tőletek hiányzik, és visszahozzák.


Nem kell gyanúsítani, azt a legjobb barátság sem bírná ki szerintem.

Ha meg eldugta otthon a gyerkőc, akkor meg ez van.

Nem tudsz mit csinálni, hisz gyerek.

Valószínűleg tudja, hogy rosszat csinált, de ha neki az a lovacska KELL, akkor elviszi, hisz neki az fontos.


Lehet, hogy veletek is előfordul majd ilyen, hiszen a gyerekek, ha nagyon akarnak valamit, akkor elveszik.

(sok felnőtt is sajnos...)

2009. dec. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az a barátság nem igazi, amelyik nem bírja ki az ilyet. Ha engem a barátnőm megkérdezne, hogy a fiam nem vitt-e el egy játékot, a fiammal megbeszélném, de semmiképp nem sértődnék meg rajta, hiszen gyerekek. Persze ezt kulturáltan, szépen kell tálalni.
2009. dec. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!