Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valami jó tanács egy tapasztal...

Valami jó tanács egy tapasztalt anyukától aki már túlvan ezen?

Figyelt kérdés
Lassan két hete minden nap rémálom. Tanácstalan vagyok, nem tudom mit csináljak, néha sírva is fakadok tehetetlenségemben. Babám 10hónapos, azt mondták szeparációs szorongás amin keresztül megyünk. Reggeltől estig bújik belém, sír ha egy centinél messzebb vagyok tőle, most már akkor is ha nem érek hozzá. Úgy játszik, hogy ülök mellette és fogja a kezem, vagy nekem dől, vagy csak a lába ér hozzám. Egy lépést sem tudok tenni mert rögtön sír, ha nem veszem fel, nem hagyja abba. Sosem volt ölbe szoktatva, eddíg mindíg eljátszott egyedül amíg én végeztem az itthoni dolgokat, takarítás, főzés. Kijött a konyhába és tett-vett velem együtt. Most már ez sem megy. Wc-re is viszem magammal, és amig pisilek sír és fogja a nadrágom. Egyik nap majdnem ráöntöttem a tészta főzővizét, nagyon megijedtem, betettem az etetőszékbe,de végig sírta az időt amíg kint voltunk, utána meg be is aludt szegénykém. Tiszta pirosak voltak a szemei, úgy sajnáltam, de muszáj a dolgomat megcsinálni, és arra nem elég az idő amikor alszik. Ha fent van sír,sír és sír...már teljesen kivagyok, róla nem is beszélve. Ha valakinek van erre valami jó megoldása kérem írjon pár sort!!
2009. dec. 28. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de nincs jó tanács. Túlélés. Ez is el fog múlni. Amit muszáj, csináld meg úgy, hogy bekötöd az etetőszékbe, vagy kiságy, amit nem, azt magaddal kell vinned. Pici sírás szeribntem belefér, mert amit muszáj, azt meg kell csinálni. Aztán pedig csak ő, ez egy ilyen időszak, a kis lelke most döbben rá, hogy ti két személy vagytok és nem egyek. Kitartás.
2009. dec. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem 9.5 hos a kisfiam, de ez nalunk az alap :D

en szeretem, tobbnyire

bar a nagyik kiakadtak hogy teper utanam a wcre

amit szoktam, hogy lerakom, elszaladok, de nem nagyon, es amig jon utanam, addig tudok dolgokat csinalni

par ev mulva vissza fogjuk sirni ezt...

2009. dec. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%

Egy fordított helyzetet kellene létrehozni. Hogy te ne engedd el őt egy darabig. Tehát ha menne öleld, fogd át, ne engedd 1-2 hétig. Ha azt érzi, nem akarsz szabadulni tőle, sőt nem akarod, hogy nélküled játsszon, majd ő akar és visítva menekül.

(Ez a felnőtt pasiknál is így működik nem?:)

2009. dec. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, megpróbálom az utolsó hozzászóló ötletét, hátha...

Remélem nem csak a pasiknál, hanem a babáknál is hatásos :o)

2009. dec. 28. 14:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, vegyél egy hordozót, és kösd magadra. Emlékszem, nálunk is ugyanez volt a helyzet, úgy rémlik, 9 hónapos volt a lányom, mikor nem bírtam tovább, és vettem egy hordozót, és ha olyan dolgom volt (teregetés, főzés, pakolászás), felkötöttem a hátamra, mint egy hátizsákot. Szabad volt a két kezem, tudtam csinálni a dolgom, és ő is érezhette a testközelségem. Nem volt különösebben nehéz, ki lehetett bírni 1-2 hónap volt. A többi macerás melót meg akkor kell csinálni, mikor alszik, vagy apa is ott van.

Sajnos (most már azt mondom, sajnos) hamar elmúlik ez az időszak, most 3 éves, úgy kell lasszóval befogni, hogy néha megölelgethessem.

2009. dec. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Detto!!!

1 éves elmúlt és kegyetlen az az idő amíg ketten vagyunk és főzni takarítani kellene mellette. Egy szerűen a gatyát lerángatja rólam...Azt nem értem ha pl. a szomszédban van játszik a gyerekekkel lesem fo..a hogy eljövök.Nem is érdekli hogy nem lát....????

2009. dec. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tegnap délután magamra kötöttem de csak feszenget és le akart jönni. Amikor letettem sírni kezdett. Na igazodjunk ki rajta!? Ha elöl fogom a kezemben akkor semmi baj, de akkor viszont nem tudok csinálni semmit. Majd csak túlleszünk rajta.. Köszönöm a válaszokat :o)
2009. dec. 29. 06:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!