Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos fiam kapaszkodva...

9 hónapos fiam kapaszkodva feláll, honnan tudom, hogy elakar indulni?

Figyelt kérdés
Kicsit buta kérdés,de akinek jár már a babája attól kérdezem, hogy egyszer csak elengedi azt amibe kapaszkodik és indul?Csak azért hogy tudjak neki segíteni.
2009. dec. 28. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Még rögtön nem indul el. Először probálgatja majd, hogy elengedi azt amit éppen fog és pár másodpercre megáll. Ez hosszas folyamat. Lányom nem volt még 7hónapos mikor először kapaszkodva felállt. Most lesz 9hónapos és most kezdi csinálni amit előbb írtam. Szerintem még erősödnie kell és az egyensúlyérzéknek kialakulnia ahhoz, hogy eltudjon indulni. Az elindulás is inkább csak 2-3lépés napokon keresztül, mire több lépést is megtesz. Segíteni csak abban tudsz, hogy figyeled nehogy olyan helyre essen vagy üsse be a buksiját ahol komoly baja lehet. Az esést nem tudod megakadályozni, de azért próbálkozhatsz. :)
2009. dec. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért akarnál neki segíteni? Ez az ő dolga, az ő fejlettségétől függ mikor és hogyan indul el. Nem kell vezetgetni, többet árt, mint használ. Bízz benne, tudni fogja a dolgát. Amúy nem baj az, ha 9 hónaposan még nem indul el!
2009. dec. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, valószínűleg úgy fog zajlani, hogy először a kapaszkodó mentén (ágy mellett pl.) fog oldalazni, aztán el-el engedgeti, amibe éppen kapaszkodik, aztán később már tesz 1-2 tétova lépést két kapaszkodó között (átlép az ágytól a szekrényhez, ha csak 1-2 lépés távolságra van). Esetleg csalogathatjátok, hogy odalépjen hozzátok, ilyenkor a megtett 1-2-3 lépés után belezuhan az öletekbe! :-) De ha ez kimarad, akkor is megtanul járni, mindenféle segytség nélkül. Mint írtam, a vezetgetést, vagy sőőőőt, bébikompot és ilyesmit felejtsd el, ha esetleg gondoltál rá!


Amúgy az, hogy feláll, még nem jelenti azt, hogy hamarosan járni is fog. De nem is baj, minden apró mozzanatot jól be kell gyakorolnia. a lányom 8 hónaposan állt fel, de csak 13 hónaposan indult el.

2009. dec. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam kicsit kilóg a sorból. Majdnem 9 hónaposan állt fel először ágyba kapaszkodva, de előtte már belém csimpaszkodva felállt. Bútorba kapaszkodva lépdelt 9-10 hónapos korában, de ahogy megtanult stabilan állni, megfogta a kezünket és lépegetett is. Nem mi tartottuk a súlyát, tehát nem a karjánál fogva lógott, próbáltuk minél lazábban tartani, hogy érezze az egyensúlyát, de ő akkor is ment. Kb. 1 hónapig kellett kézenfogva vezetni, egy idő után már csak az egyik kezét fogtuk, de akkor már csak a biztonság kedvéért fogta, mert teljesen a saját lábán ment. Mikor elengedtük állt és mosolygott. Néha látszott, hogy méregeti a távolságot, gyűjti a bátorságát, de hiába hívtuk, nem indult el. Aztán egyszer leraktam a lábára és mondtam, hogy na, gyere ide anyához. Erre fogta magát és keresztül gyalogolt a szobán. :) Nem volt egy-két lépés, egyből métereket tett meg, 1 nap híján 11 hónapos volt. De ez kirívó eset, a legtöbb baba fokozatosan kezd el menni, ahogy előttem írták, előbb 1-2 lépés, aztán egyre több.
2009. dec. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 9 hósnaposan állt fel, de csak 11és fél hósan indult el. Előszőr csak pár lépést aztán lecsücsült, egy darabig ez ment.Nekünk az ágy szélénél állt fel és ott az ágyba kapaszkodva sétált addig. Utána már pár hétre járt. Nem kell segítni neki. Megtalálja a módját úgyis. :)
2009. dec. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!