Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » MIkor kezdtétek sózni, cukrozn...

MIkor kezdtétek sózni, cukrozni a babátok ételét?

Figyelt kérdés
A fiam 5 hós és anyósom azzal nyúz, h sózzam, cukrozzam, meg már most vegyem ki a levesből a krumplit, répát ( pirospaprikás, olajos, vegetás, borsos leves), mert később milyen nagy bajok lesznek. Én úgy tudom, h ennyi idősen még nem igazán lehetne.
2009. dec. 28. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Cukrozni nem szoktam, pici sót kb 7-8 hónapos kor aóta teszek bele, általban a zöldségekhez, de nem mindegyikhez.

Édesítéshez ott a gyümölcs.

2009. dec. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy éves kora után.

A cukor felesleges kalória, nekik semmi szükségük rá, hiszen tökéletesen érzik az ízeket, nem úgy, mint mi.


A só pedig kifejezetten káros nekik, terheli a veséjüket.


Szóval ne tedd, a mama kedvéért pláne ne, ha te is érzed, hogy nem helyes.

2009. dec. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Levesből kapott már répát, zellert, zöldséget és csirkemájat kis lével kb 7 hónapos korától. De direkt diétásra főzik anyósomék a gyerek kedvéért, mi meg sózzuk fűszerezzük magunknak evéskor... Szóval sima nekünk főtt levest nem adnék neki, túl fűszeres. Pici sóval főzök neki mindent, vagy egy kiskanál vegetával, egyébként, de csak hogy épp egy picit lehessen érezni, ezt kb 6 hónapos korától (4-től kezdtük a hozzátáplálást). Cukrot csak akkor kapott, ha nem evett meg véletlenül valamit (kb 3x, brokkoli vagy cukkini), akkor picit tettem bele, máskor teljesen felesleges. 5 hónaposan szerintem még ne bátorkodj annyira, majd ráérsz 8-9 hónapos korától, amikor már sokmindent ehet, akár a ti főztötökből is kicsit.
2009. dec. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
7 hós kora óta, dokinéni megkérdezésével, én sem szeretem a meggyszószt cukor nélkül, tehát a gyerekemnek sem adom úgy.
2009. dec. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én is úgy gondoltam, h kb 8 hós korától kezdem el kicsit fűszerezni, látom, nagyjából így csináljátok/csináltátok ti is :)
2009. dec. 28. 09:31
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A babák teljesen másképpen érzik az ízeket, mint mi. Az anyatej után minden íz új nekik. Nem szabad fokozni az ízeket sóval, cukorral. Egyrészt felesleges, másrészt egészségtelen. Nagyon finom önmagában is az étel, csak mi vesztettük már el a finom ízek érzékelését!
2009. dec. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lányom 10hónapos volt mikor először sóztam egy picit az ételét, cukrot még mindíg nem használok. Azt olvastam valahol, hogy nekünk 7évig kellene cukor, só és más fűszerek nélkül enni, hogy azokat az ízeket érezzük mint ők. Anyósodnak meg mond meg hogy Te vagy az anyukája a babádnak és nem Ő, így Te döntöd el mikor mit kap enni!!! Sokszor volt vitám nekem is, amíg egyszer nagyon ki nem akadtam és el nem magyarátam neki a dolgok állását. Megsértődött, de két hét múlva nagy duzzogva elnézést kért. Hozzáteszem azt is, hogy 7hónapos korában adott a lányomnak tejet és mézespuszedlit, akkor akadtam ki.
2009. dec. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!