Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Be lehet vinni a sós tengerbe...

Be lehet vinni a sós tengerbe egy éves babát? Csak azért kérdezem, mert nemsokára megyünk nyaralni és anyukám szerint nem is lehet bevinni két éves koráig. Nem csípheti ki a szemét vagy a bőrét?

Figyelt kérdés
Annyira megijesztett!
2008. júl. 28. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha közvetlenül fürdés utána zuhanyzás megoldható, akkor szerintem igen. Nem tudom, hogy a szemével mi a helyzet, én arra figyelnék, hogy a szemébe ne menjen víz, bár ez igaz a többi vízre is, pláne a klórosra. Amúgy én úgy tudom, hogy a könny annyira sós, mint a tengervíz.
2008. júl. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondosan zuhanyoztasd le minden fürdés után,és ne sajnáld a baba olajat.Akár reggel este.Mindannyiónknak kiszárítja a só.Mivel a nap igazán forró részét így is a hotelszobában és nem a tűző napon kell tölteni,főleg a tengernél,(az árnyékoló sátrak sem érnek semmit,mert rengeteg a visszaverődő sugár)így úgysem lesz benne annyit,hogy baja legyen.A szemébe meg ne menjen,ha nem szereti.
2008. júl. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy a tengervíz, jót tesz a bőrnek. A tenger levegőjét belélegezni is nagyon jótékony. Minden nap klóros vízben fürdetjük sajnos, attól jobban kellene tartanunk, meg hadd ne soroljam mi van még a csapvízben:(
2008. júl. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 14 hónapos volt mikor először fürdött tengerben, sem a szemével, sem a bőrével nem volt baj. Az tényleg kellemetlen ha szemébe megy a víz, de ennyi. S ha nem zuhanyoztatod le csak este az sem fog ártani.
2008. júl. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! A fiam 11 hónapos volt, amikor először bevittük a tengerbe. Nagyon élvezte, hogy a víz sós! Mi olyan csendes helyen voltunk és vittünk neki kismedencét, amit feltöltöttünk tengervízzel, ami kb 2 óra alatt felmelegedett, aztán vidáman pancsolt benne. Bár mi mindig elő vagy utószezonba szoktunk menni, mert akkor nincsen olyan nagy kánikula. Jó nyaralást és kellemes pihenést kívánok mindannyiótoknak!
2008. júl. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A barátnőm kisfiát én vittem le a tengerre először...nagyon jól érezte magát. Nem is akart igazából nekirohanni a víznek inkább a homokot ette.....nem volt víz sem az azonnali sósvíz lemosására. Semmi baja nem lett a kicsinek. Otthon fürödtünk meg.

Most 3 éves és még most is a homokot túrja szívesebben.

2008. júl. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!