Miért kell egy kisbabához beszélni pelenkázás vagy etetés közben?
Miért ne értené, nem hülye hanem gyerek.
És ha már ezt a kategóriát választottad, szerinted ha a szülő nem szól a gyerekéhez, akkor mitől alakul ki szülő-gyermek kapcsolat???
Egyrészt azért, mert ha soha nem beszélnek egy kisbabához, akkor soha nem fog megtanulni beszélni, és soha nem fog megérteni semmit, másrészt azért, mert így le lehet foglalni pl. pelenkázás közben, és lehet, hogy nem ellenkezik annyira.
Mert egy kisbaba is érdeklődő ám, attól, hogy nem érti, amit mondanak neki, még figyel.
Amiért a kutyákhoz is beszélnek. Mert abeszéd üteme, dallama leköti a figyelmét.
Csak a gyerek egy idő után EBBŐL rakja össze a nyelvet, amit maga is elkezd használni, a kutya pedig csak pár szóig jut el az értelmezésben.
Úgysem érti?! Dehogyisnem - csak nem úgy, ahogyan te gondolod. Nem a szöveget érti meg, hanem a szöveg mögötti kommunikációt, amire később majd a kommunikáció épül.
Amit te látsz, azt tükrözésnek hívják a lélektanban, és életfontosságú a gyerek normális személyiségfejlődése szempontjából. Ha ez nincs vagy rossz, akkor az igen rossz életkilátosokat jelent.
Nem kell beszélni a babához pelenkázás közben. Anyuka azért beszél, mert beszélni szeretne. A baba pedig igenis érti, nem a szavakat, hanem azt, hogy törődnek vele, megszólítják, és maga kis gügyörésző nyelvén válaszol is. Már egy hónaposan is. Mellesleg hogyan ismerné fel az anyja hangját, ha hozzá sem szól?
Szerinted hány hónapos korában kellene elkezdenie beszélni egy anyának a gyerekéhez? Mondjuk 3 hónapig csönd, aztán egyszer csak azt mondjuk, hogy jó, akkor most már biztos érti?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!