Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hós babátok emeli már a...

3 hós babátok emeli már a fejét, ha hasra fordítjátok?

Figyelt kérdés
Csak mert az enyém nem. Tarja a fejét, ha olben van (fuggolegesen), de hason még nem emeli magát. Ez baj?
2009. dec. 23. 19:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tedd minél többet hasra,hogy erősödjön a nyaka.A doki mit mond?
2009. dec. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Múlt héten volt három hónapos.Igen, megemeli, és tartja.

Legalább tíz másodpercig kéne tartania ennyi idősen!Három hónapos tanácsadáson azt mondta a védőnő, hogy a kezét is ki kéne nyújtania hason fekve.Ezt még csak most kezdi csinálni, de még sokat kell gyakorolnia.

Ahányszor tudod, annyiszor tedd hasra, mert úgy erősödik a nyaka.Ne keseredj el, az én babám sem tud előírásszerűen mindent!

2009. dec. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hétfőn lesz 3 hónapos, de nem tartja, max átforgatja. Vagy ha meg is tartja a levegőben, 1-2mp-ig csak. És a kis karjai mindig a teste mellett kotornak, nem támaszt ki velük.
2009. dec. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

a kisfiam már jóval előbb emelte, pedig hipotón (izomgyenge, szerencsére csak enyhén) baba volt, de sokat tettük hasra.

Az unokatesómé még 4 hónaposan sem, mert soha nem tették szinte hasra. Most mindketten elmúltak 1 évesek, és minden rendben.

Szerintem tedd hasra minél többet, meg fogja szeretni és a fejét is emeli majd!

2009. dec. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A nyakizmát erősítsd gyakori hasratétellel és úgy, hogy hanyattfekve megfogatod vele a hüvelykújjad, a többi újjaddal tartod a csuklóját és szép lassan felhúzod ülő helyzetbe, majd ugyanilyen lassan vissza.

Ezt csináld meg vele 4x5x egymás után. Naponta 3-4 alkalommal. Szépen meg fog erősödni a nyakacskája.

2009. dec. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, kb. 2 hete.
2009. dec. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az enyém hason fekve soha nem akarja letenni a fejét. Sírdogál, amikor már unja tartani a fejét, és akkor felveszem a hasonfekvésből.
2009. dec. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én kicsikém karácsonykor lesz 3 hónapos. Nemcsak hogy emeli a fejét, teljesen kitolja magát és elég sokáig tartotta, de mióta át tud fordulni hanyatfekvésbe (2hete), azóta szórakozik velem, és folyamatosan vissza kell pakolni hasra. :)))

Nekem a doki azt mondta, hogy ha ülésbe húzva nem tartja 3 hós kontrollon a fejét, akkor gyógytornára utal.

De szerintem nem baj, ha még nem tartja, csak tényleg sokszor kell hasra tenni, mégha rövid időre is, hogy minél jobban erősödjön a nyakacskája.

2009. dec. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hozzánk 3 hónapos kora óta hetente jár a gyógytornász, mert nem emelte a fejét. Most már nagyon ügyes (4 hónapos), szerintem megéri megmutatni az orvosnak és ha megengedhetitek gyógytornászt hívni. Ha lehet akkor Dévény módszerrel dolgozót.
2009. dec. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az enyém 10 hetes volt, mikor észrevettük, hogy jobban kellene már tartania a fejét. Sehogy nem bírt hason lenni és csak bóklászott. Ő mondjuk ölben sem tartotta. Fejlődésneurológia után dévényeshez mentem vele és nagy örömünkre 3 hósan hasra fordult, hetyke, szép magas fejtartással. :) (Az enyém is hypotón sajnos.)

Tedd sokat hasra!

2009. dec. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!